İtalya Nakliye

İtalya Boş imaj

İtalya Lojistik Hizmeti

İtalya'ya kara ve denizyolu nakliye çalışmaları yapmakta olan firmamız 20 yılı aşkın süredir taşımacılık sektöründe varlığını sürdürmektedir. Türkiye İtalya arasında ihracat ve ithalat yük taşımalarında kullandığımız araçlarımız yüksek modelli tırlardan oluşmakta, mevcut araçlarımızın tamamı taşımaları CMR sigortası kapsamında gerçekleştirmektedir.

İtalya nakliye faaliyetlerimiz ihracat ve ithalat taşımalarının yanı sıra İtalya'dan Asya ve Orta doğu ülkelerine Türkiye üzerinden transit geçişli üçüncü ülke kapsamında yük taşımacılığında da çalışmalarımız mevcuttur. Hem italya'da hem varış yapılan ülkelerin tamamında iş ortaklığı ve iş birliği yaptığımız acentelerimiz vasıtası ile yaptığımız nakliye işlerini sorunsuz problemsiz bir şekilde tamamlamaktayız.

İtalya-İran, İtalya-Irak, İtalya-Gürcistan arası destinasyonlarda nakliye çalışmalarımız standart tenteli tırlar, frigo kasa tırlar, açık dorse araçlar ve gabari dışı ağır nakliyat araçlarımızı kullanmaktayız. Modern yapıya sahip araç filomuzda bulunan tırlar Türk ve İtalyan plakalı araçlardan oluşmaktadır.

İtalya'ya kara yolu nakliyesinden ziyade roro bağlantılı denizyolu çalışmalarımız ağırlık kazanmıştır. Mersin veya Pendik limanlarından hareket eden roro gemilerine binen tırlarımız İtalya'nın Trieste limanına iniş yapmaktadır. Bu araçlarımız sadece İtalya özelinde değil Avrupa'nın tamamına seferler yapmaktadır.

Komple tır taşımacılığının yanı sıra her hafta belirli günlerde düzenli çıkışlar yaptığımız parsiyel yük taşımacılığı hizmetleri de bulunan firmamız İtalya'da teslimatları müşteri tercihine göre varış yapılan şehirlerin gümrük noktalarına veya adrese kapı teslimi şeklinde ulaşımlar sağlamaktadır. Parsiyel çıkışlarımız İstanbul'da bulunan depolarımızda toplanarak Erenköy veya Halkalı gümrüklerinde gümrük işlemlerinin yapılmasının ardından yapılmaktadır.

İtalya'ya taşıtmayı planladığınız her türlü taşınabilir ticari yükünüze navlun teklifi almak üzere firmamızın mail veya telefonlarına taleplerinizi yazılı veya sözlü olarak bildirebilir, günün her saati aktif halde buluna  operasyon ekibimizden beklentilerinize uygun nakliye koşulları ve taşıma fiyat tekliflerimizi alabilirsiniz.

 

İtalya Parsiyel Taşıma

Lojistik sektöründe yirmi yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmamız İtalya parsiyel taşıma alanında da aynı kalite ve güvenle çalışmalarına devam etmektedir. Parsiyel taşıma, sektörümüzün en çok tercih edilen taşıma yöntemlerinden birisidir. Kelime olarak bir yükün bütün olarak değil, parça parça taşınmasını ifade eder. Bu taşımacılık türünde genel olarak aynı rotaya gidecek yükler tek araçta taşınır. Bu kimi zaman tek bir müşterinin yükü olabileceği gibi kimi zaman birden farklı müşterilerin yükleri de olabilir.

Parsiyel taşımalarımız özellikle maliyet açısından diğer taşıma türlerine nazaran daha avantajlıdır. Komple araç kiralama yerine farklı yükler aynı araca yüklenerek taşınır. Bu sayede düşük yoğunluktaki yükler için büyük araçların maliyetlerinden tasarruf edilmiş, İtalya’ya nakliyeleriniz daha uyguna gelmiş olur.

 

Hızlı ve Güvenli İtalya Parsiyel Taşıma

İtalya parsiyel taşıma çözümlerimizde maliyet hesaplamaları taşınacak olan yükün adedi, ölçüsü ve tonajı başta olmak üzere çeşitli etkenlere göre hesaplanır. İthalat ihracat sektörünün tamamında lojistik maliyetlerinin önemli bir gider kalemi olduğunu dikkate aldığımızda parsiyel taşımacılık şirketler için son derece avantajlı olmaktadır.

Parsiyel taşımacılık özellikle düşük tonaja ve hacme sahip yüklerde en fazla tercih edilen lojistik seçeneğidir. Çünkü tonajı ve hacmi düşük olsa da yükler kimi zaman yüksek maliyete sebebiyet verebilmektedir. Firmamız tarafından sunulan İtalya parsiyel taşıma çözümlerimizle Türkiye’den İtalya’ya her türlü yükünüz kolaylıkla taşınmakta, maliyet açısından da daha uyguna gelmektedir.

 

İtalya Parsiyel Taşımayı Kullanan Sektörler

İtalya ile Türkiye arasında ikili ithalat ihracat ilişkileri oldukça fazladır. Ayrıca Orta Doğa ve Asya’ya gidecek yükler için de Türkiye geçiş noktası olarak kullanılabilmektedir. Bu yüzden de İtalya parsiyel taşıma çözümlerine çok sık gereksinim olmaktadır. Otomotiv, endüstriyel ürünler, sanayi ürünleri, tekstil ürünleri ve daha pek çok farklı sektörde ait yükler geniş filomuz ve profesyonel ekibimizce İtalya-Türkiye arasında taşınmaktadır.

Türkiye’nin farklı noktalarından alınan parsiyel yükler İstanbul’da bulunan depolarımıza ulaştırılmakta, burada toplanarak araçlarımıza yüklenmekte ve Erenköy ya da Halkalı gümrüklerinde gümrük işlemleri gerçekleştirilmektedir. Daha sonra da yola çıkmakta, hızlı, güvenli ve kaliteli bir lojistik deneyimi sunulmaktadır.

 

İtalya Denizyolu Taşımacılığı

Şah Global Lojistik ailesi olarak Türkiye - İtalya arası nakliye hizmeti vermekteyiz. İtalya, Akdeniz ülkelerinden biri olarak önemli bir ülkedir. Türkiye’den İtalya’ya yapılan nakliye işlemlerinde denizyolu kullanılmaktadır. Denizyolu taşımacılığı sayesinde iki ülke arasında eşya veya yük taşımacılığı yapılır. Denizyolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığının ardından en çok tercih edilen taşıma yöntemidir. İtalya denizyolu taşımacılığı özel ekipler tarafından özenle ve dikkatle gerçekleştirilmelidir. Bizler sektörün bilgi ve birikim sahibi ekibi olarak iki ülke arasındaki taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirmekte, %100’e yakın müşteri memnuniyeti sağlamaktayız.

 

İtalya Denizyolu Taşımacılığında Nelere Dikkat Edilir?

İtalya denizyolu taşımacılığı işleminde gemiler kullanılmaktadır. Gemi içerisinde eşya veya yük ise özel yöntemlerle yerleştirilir, korunur. Taşıma işleminde öncelikle karaya eşya veya yük getirilir. Şah Global Lojistik ailesi olarak taşıma işleminde özel araçlarla taşınacak yükü karaya getirerek gemi içerisine yerleştirmekteyiz.

Özel taşıma yöntemleriyle yerleştirilen bu yükler kısa süre içerisinde gemiyle birlikte taşınmaya başlar. Denizyolu taşımacılığı için alınması gereken izin ve belgeler kısa sürede tamamlanır. Firma olarak denizyolu taşımacılığında sözleşmeyle birlikte işlem yapmaktayız. Sözleşme sayesinde firmamızın ve müşterilerimizin hakları korunmaktadır. Taşıma işleminde dikkat edilenler:

  • Taşıma işlemi öncesinde plan ve program oluşturulması 
  • Gerekli izin ve belgelerin zamanında tamamlanması 
  • Güvenlik önlemlerinin alınması 
  • Bilgi ve birikim sahibi ekibin görev alması 

 

İtalya Denizyolu Taşımacılığında Hangi Şehirlere Hizmet Verilir?

Şah Global Lojistik ailesi olarak İtalya denizyolu taşımacılığı doğrultusunda Türkiye - İtalya arasında geniş kapsamlı taşıma hizmeti vermekteyiz. Firma olarak profesyonel ekibimizle tüm İtalya şehirlerine nakliye hizmeti vermekteyiz. Roma, Venedik, Milano, Floransa, Napoli, Torino gibi şehirler başta olmak üzere diğer şehirlere de ulaşım sağlamaktayız. Türkiye’den çıkan gemiler İtalya varış noktasına geldiğinde özel ekipler tarafından gemi içerisindeki yük boşaltılır.

Karaya indirilen yükler özel araçla teslimat adresine gönderilir. Böylelikle Türkiye - İtalya arasındaki taşıma işlemleri özenle ve dikkatle gerçekleştirilir. Denizyolu taşımacılığı sayesinde eşyalarınızı veya herhangi bir yükü kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Kişisel haklarınızı koruyarak güvenilir taşıma hizmeti için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Şah Global Lojistik ailesi olarak bizler profesyonel denizyolu taşımacılığıyla Türkiye - İtalya arası nakliye işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

İtalya Nakliye Fiyatları

İtalya bir Avrupa ülkesidir ve Türkiye’den hava, deniz ve kara yoluyla İtalya’ya ulaşmak mümkündür. Gerek İtalya ile Türkiye arasındaki ikili ticaret anlaşmaları gerekse Türkiye’nin geçiş noktası olarak kullanıldığı durumlarda nakliyeye yoğun olarak gereksinim duyulmaktadır. Firmamız hem kara yoluyla hem de denizyoluyla İtalya’ya nakliye hizmeti vermektedir. Yirmi yılı aşkın süredir taşımacılık sektörünün güçlü ortaklarından birisi olarak bütçe dostu İtalya nakliye fiyatları ve yüksek modelli araçlarımızla faaliyetlerimiz devam etmektedir.

İtalya nakliye çalışmalarımız iki ülke arasındaki ihracat ve ithalat taşımalarında olduğu gibi İtalya’dan Asya ve Orta Doğu ülkelerine geçecek yüklerde de faaliyet gösteriyoruz. Türkiye üzerinden üçüncü ülke kapsamında geçmesi gereken yükleri güvenle taşıyor, ulaşması gereken yere güvenle ulaştırıyoruz.

 

Zengin İtalya Nakliye Filosu

Bütçe dostu İtalya nakliye fiyatları ile devam ettiğimiz çalışmalarımızda standart tenteli tırları kullanıyoruz. Bunun yanında frigo kasa tırları, açık kasa dorse araçları, gabari dışı ağır nakliye araçları gibi çeşitli araç türlerimizi kullanıyoruz. Filomuzda araçlarımızın tamamı yüksek modelli, bakımları düzenli olarak yapılmakta, Türkiye ve İtalya plakalı araçlardan oluşmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz İtalya nakliye çözümlerinde karayolundan ziyade roro bağlantılı denizyolu taşımacılığı çalışmalarımız yoğunluktadır. Pendik ya da Mersin limanlarından kalkan roro gemilere bindirilen tırlarımız Trieste limanına ulaşmakta, araçlarımız sadece İtalya özelinde değil, bütün Avrupa’ya seferler gerçekleştirmektedirler.

 

Bütçe Dostu İtalya Nakliye Fiyatları

İtalya nakliye hizmetlerimiz komple tır taşımacılığı şeklinde olduğu gibi parsiyel yük taşımacılığı şeklinde de olabilmektedir. Parsiyel yük taşımacılığımızda her hafta belirli günlerde çıkışlar olmakta, müşteri tercihlerine göre varış noktalarımız şehirlerin gümrük noktaları ya da adrese teslim şeklinde olabilmektedir. Parsiyel İtalya nakliye taşımacılıklarımız için yükleriniz İstanbul’daki depolarımızda toplanmakta, Halkalı ya da Erenköy gümrüklerinde gerekli işlemler yapıldıktan sonra süreç ilerlemektedir.

İtalya nakliye fiyatları yükün türüne, ağırlığın, teslim alınma ve teslim edilecek noktalara göre değişmektedir. Her zaman hedefimiz müşteri memnuniyetinin sürekliliği ve devamlılığı olmakta, bunun için kaliteli ve güvenilir hizmetlerimiz bütçe dostu fiyatlarla buluşmaktadır. Nakliye gereksinimleriniz ve fiyat teklifleri için mail adresimizden veya telefon numaralarımızdan tarafımıza ulaşabilir, nakliye koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

İtalya Nakliye Transit Süreleri

Ülkeler arası yük taşımacılığında yirmi yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmamız yıllardır İtalya nakliye ihtiyaçlarına da çözüm üretmektedir. Siz değerli müşterilerimiz için ithalat, ihracat taşımacılığı çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Transit nakliye, grupaj nakliye, parsiyel nakliye çözümlerimizde her zaman en kaliteliyi en güvenli şekilde sunuyoruz. Gabari dışı ve ağır nakliye hizmetlerimizi en hızlı ve en güvenli şekilde yerine getiriyoruz. Bu kapsamda en kısa İtalya nakliye transit süreleri ile çalışmalarımıza yön veriyor gerek Türkiye’den İtalya’ya gidecek gerekse İtalya’dan Türkiye’ye gelecek yüklerinizde güvenilir iş ortağınız oluyoruz.

 

En Hızlı İtalya Nakliye Transit Süreleri

İtalya nakliye transit süreleri araçlarımızın başlangıç ve varış noktalarına göre, hava şartlarına göre, resmi işlemlerdeki seyre göre ve daha pek çok etkene göre değişmektedir. Yine de Şah Lojistik olarak yıllar içinde bir standart oluşturmayı başardık. Bu kapsamda yola çıkış noktamızı İstanbul olarak düşündüğümüzde varış noktamız güney İtalya ya da kuzey İtalya olarak değişebilmektedir. Buna göre ekspres nakliye çözümlerimizde 4-5 gün arasında transit süreleri değişse de normal transit sürelerimiz 5-6 gün arasında olmaktadır.

Geniş araç filomuz Türkiye ve İtalya plakalı araçlarımızla yürütülmektedir ve araçlarımızın tamamı modern, yeni nesil, bakımları zamanında yapılmış, deneyimli personellerimizin kontrolünde bulunmaktadır. Deniz yolu çalışmalarımızda roro gemilerini kullanıyoruz ve bu gemiler mersin ya da Pendik limanlarımızdan yola çıkıyor. Tırlarımız gemilere yüklendikten sonra İtalya’da Trieste limanına iniş yapıyorlar. Daha sonra da gerek İtalya’nın diğer şehirlerine gerekse Avrupa’nın diğer bölgelerine yola çıkıyorlar.

 

İtalya Nakliye Transit Sürelerini Etkileyen Unsurlar

İtalya nakliye transit süreleri taşıma türüne göre de değişiklik gösterebiliyor. Parsiyel taşımalarımızı İstanbul’da bulunan depolarımıza topluyoruz ve haftanın belli günlerinde, düzenli olarak buradan çıkışlarımızı yapıyoruz. Depolarımızda toplanan yüklerinizin gümrük işlemlerini Erenköy ya da Halkalı gümrüklerinde gerçekleştiriyoruz.

Gerek İtalya’daki iş ortaklarımız gerekse sürecin tamamında görev yapan deneyimli personellerimizle iş sürekliliğini daima sağlamayı başarıyoruz. Olağanüstü durumlar gerçekleşmediği taktirde söz verilen sürede teslimatlarımızı yapıyoruz. Müşteri talebine göre belirtilen şehirlerin gümrük noktalarına ya da adrese teslim şeklinde taşımalarımızı yapıyoruz.

 

Türkiye İtalya Varış Güzergahı

Türkiye - İtalya nakliye alanında Şah Global Lojistik ailesi olarak profesyonel kadromuzla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Türkiye - İtalya taşımacılığında herhangi bir eşyanın ya da yükün zarar görmeden vaktinde taşınması için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. İthalat, ihracat ve yük taşıma işlemlerinde doğru taşıma yoluyla zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Türkiye - İtalya arasında gerçekleşen uluslararası taşıma işleminde iki ülkeye ait tüm şehirler hizmete dahildir. Şah Global Lojistik olarak profesyonel ekibimizle uluslararası taşıma işlemlerinde her zaman plan ve program doğrultusunda hareket etmekteyiz. Çalışma planımız doğrultusunda Türkiye İtalya varış güzergahı - İstanbul, bulgaristan, sırbistan, hırvatistan, slovenya, italya, bu güzergah doğrultusunda hareket edilmektedir. Alternatif güzergah olarak mersin veya istanbuldan roro gemisi ile italya triesta limanı'na ulaşılabilir

 

Uluslararası Nakliyede Firma Seçimi

Uluslararası nakliye işlemlerinde firma seçimi oldukça önemlidir. Uluslararası nakliye işlemlerinde bazı izin ve belgelerin hazırlanması gerekir. İhtiyaç duyulan izin ve belgelerin hazırlanması için alanında tecrübe sahibi ekibimiz hizmet vermektedir. Nakliye işlemlerinde zamanın doğru değerlendirilmesi önemlidir. Profesyonel ekibimiz Türkiye İtalya varış güzergahı doğrultusunda hareket ederek zamanı doğru değerlendirmektedir.

Taşıma işlemlerinde doğru araçlar kullanılır. Eşya veya yük, araç içerisine düzenli bir şekilde yerleştirilir. Taşıma aracı içerisindeki eşya veya yükün zarar görmemesi için güvenlik önlemleri alınır. Firma olarak hem Türkiye hem de İtalya içerisinde geniş kapsamlı taşıma hizmeti vermekteyiz.

 

Türkiye İtalya Hareket Güzergahı

Türkiye İtalya varış güzergahı müşteriye özel olarak belirlenir. Türkiye kalkışlı nakliye işlemlerinde İtalya’nın tüm şehirlerine taşıma yapılmaktadır. Bu şehirlerin başında gelenler:

  • Roma
  • Venedik 
  • Floransa 
  • Milano 
  • Napoli

Ancona, Cenova, Siena gibi tüm İtalya şehirlerine taşıma hizmeti verilmektedir. Taşıma işleminin güzergahı ise nakliye işleminin başlangıç noktasına ve varış noktasına göre belirlenmektedir. Şah Global Lojistik ailesi olarak Türkiye - İtalya nakliye işlemlerinde profesyonel, planlı hareket eden, bilgi ve birikim sahibi ekibimizle hareket etmekteyiz.

Doğru güzergah belirlemesi sayesinde hem firma olarak zamandan tasarruf sağlıyoruz hem de müşterilerimizin zamandan tasarruf sağlamasına yardımcı oluyoruz. Taşıma işlemlerinde fiyat belirlemesi güzergah doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Fakat genel olarak rakip firmalara göre doğru fiyat teklifleriyle taşıma işlemini gerçekleştiriyoruz. Uluslararası taşıma işlemlerini güvenle gerçekleştirmek, zamandan tasarruf sağlamak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

İtalya'ya Tır Kaç Günde Gider?

İtalya bir Avrupa ülkesidir ve Türkiye ile İtalya arasında çok köklü ithalat ihracat faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Yıllardır pek çok sektörde faaliyet gösteren şirketler gerek Türkiye’den İtalya’ya gerekse İtalya’dan Türkiye’ye yük taşıma gereksinimi duymakta, firmamız da lojistik çalışmalarıyla taşımaya destek sağlamaktadır.

Herhangi bir yükü ya da parçayı İtalya’ya göndermek isteyen kişilerin ilk aklına gelen sorulardan birisi İtalya'ya tır kaç günde gider? Olmaktadır. Çünkü zaman ithalat ihracatta çok önemli bir detaydır ve şirketlerin faaliyetlerini buna göre yönlendirmeleri gerekmektedir. Firmamız lojistik faaliyetlerine devam ederken müşteri odaklı yaklaşmakta, iş süreçlerini en iyi şekilde planlamakta, yük ve evrakların takibini başarıyla yapmakta, ihtiyaca göre organize olarak kusursuz bir taşımacılık gerçekleştirmektedir.

 

Bir Tırın İtalya’ya Varış Süresi

Şah Lojistik olarak İtalya’ya taşıma hizmetlerimiz çok yönlüdür. Kapıdan kapıya taşıma, komple taşıma, parsiyel taşıma, ağır tonaj yük taşıma, gabari yüklemeler, araç taşıma, ağır nakliye taşıma gibi ihtiyaç duyulan her şekilde lojistik çözümlerimiz devam etmektedir. İtalya'ya tır kaç günde gider diyenler için de tırlarımızın ulaşma süresi, taşıma türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Türkiye’den İtalya’ya bir tır transit taşımacılık yapıyorsa yol süresi komple taşımalarda 6 ila 7 gün arasında değişmektedir. Parsiyel taşımalarda ise bu süre, 7 ila 9 gün arasında gerçekleşmektedir. Komple çıkışlarımız haftanın her günü iken parsiyel çıkışlarımız haftanın belli günleri olmaktadır.

 

İtalya’ya Hızlı ve Güvenli Tır Taşımacılığı

İtalya'ya tır kaç günde gider diyenler için yükün çıkış noktası da önemli bir detaydır. Mesela parsiyel taşımalarımızı İstanbul’daki depolarımızda topluyoruz. Eğer depomuza yükleme günü gelmediyse ertesi günü beklemek zorunda kalabilir. Yine Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a ulaşım aynı zaman diliminde gerçekleşmemektedir. Eğer Türkiye içinde geçen süreyi de dikkate aldığımızda yüklerin çıkış noktaları da bir tırın İtalya’ya ulaşma zamanını etkileyebilmektedir.

Firmamız her zaman memnuniyet odaklı çalışmakta, en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde ve en uygun fiyatlı biçimde sunmayı hedeflemektedir. Bunun için filomuzdaki araçlarımızın her biri yüksek modellerden oluşmakta, bakımları aksatılmamakta, iş sürecini sekteye uğratacak ihtimallere fırsat verilmemektedir.