Kazakistan Nakliye

Kazakistan Boş imaj

Şah Lojistik Kazakistan Nakliye Hizmeti

Karayolu nakliye konusunda öncü olan Şah Lojistik firması sizlere en güvenilir nakliye hizmeti nisunmaktadır. Verdiğiniz yükü belirtilen adrese en kısa süre içinde teslim eden firma aynı zamanda sahip olduğu C2 belgesi ile ürünleriniz için teminat veirir. Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen yetki belgesi ve CMR belgesi yolculuk esnasında oluşabilecek zararları karşılamayı garanti ederek zarara uğramanızı engeller.

Yıllardır lojistik alanında çalışmış uzman kişiler ile iş birliği yapan firma Kazakistan nakliyat hizmetinde daha kalıcı ilişkiler kurmayı hedeflemektedir. Müşterinin isteklerini göz önünde bulundurarak çalışan firma müşteri memnuniyetini tam olarak sağlar. Çok çeşitli araçlara sahip olan firma yükün özelliğine ve miktarına göre en uygun aracı seçerek malı araca özenle yükler.

Nakliye hizmetleri konusunda bizi seçen firmalar her zaman avantaj kazanırlar.

 

Türkiye’den Kazakistan'a Çalışılan Şehirler

Kazakistan nakliye yapan firmalar arasında 26 yıllık deneyime sahip Şah Lojistik İran üzeri ve Gürcistan üzeri taşımalarda en uygun navlun bedeli ile lojistik hizmeti verme konusunda müşterilerine avantaj sağlamaktadır kazakistan yükleri adresten alınıp müşterinin talep etmiş olduğu güzergah üzerinden en hızlı şekilde varış süresini 9-11 gün kısa bir zamanda varış adresine teslim etmektedir  türkiye  kazakistan lojistik firmaları genelde İstanbul olmak üzere türkiye genelinde taşımacılık yaparak türkiye Kazakistan arasında ticaret hacminin artmasını sağlamaktadır. Kazakistan nakliye şirketleri genelde Amerika’nın uyguladığı ambargo nedeniyle Gürcistan ve Azerbaycan Hazar Denizi güzergahında Kazakistan taşımalarını gerçekleştirmektedir. Kazakistan çalışan nakliye firmaları, parsiyel komple yüklerde haftalık seferler düzenleyerek ihracat yapacak firmaların işini kolaylaştırmaktadır.

Kazakistan'ın Karaganda, Çimkent, Kostanay, Aktyubinsk, Kızılyar, Kızılordu, Pavlodar ve Semipalatink şehirlerine haftanın belirli günlerine nakliyat yapılmaktadır. Şah Lojistik’in Türkiye’den Kazakistan ile çalıştığı şehirler ise Mersin, Ankara, Aksaray, Adana, Kastamonu, Samsun, Antalya, İstanbul, İzmit, Karaman, Konya, Kayseri ve Gaziantep’tir. 

 

Kazakistan Nakliye Şirketleri

Türkiye’nin ihracat yaptığı ülkeler arasında Orta Asya ülkelerinin önemli bir yeri vardır. Bunlar arasında Kazakistan on yıllardır bir dost ülke olarak öne çıkmakta, Şah Lojistik firmamız da iki ülke arasında her zaman güvenilir nakliye şirketlerinden birisi olmaktadır.

Kazakistan nakliye firmaları dendiği zaman ilk akla gelenlerden birisi olarak verdiğiniz yükü Kazakistan’da belirttiğiniz yere en hızlı ve güvenli şekilde ulaştırıyoruz. Sahip olduğumuz C2 belgesi de bunun teminatlarından birisidir. Bu yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmektedir ve CMR belgesi yolculuk sırasında herhangi bir olumsuzluk olması halinde zararınızın karşılanacağının garantisi olmaktadır.

 

Kazakistan Nakliye Süresi Kaç Gündür?

Firmamız uzun yıllardır taşımacılık alanında çalışmış uzman kişilerle iş birliği yapmaktadır. Kazakistan’daki güçlü iş birlikçilerimiz de nakliyelerimizin güvenliği ve sevkiyatı konusunda yardımcı olmaktadırlar. Her zaman müşteri memnuniyetini öncelediğimiz alanda çok çeşitli araçlarımız Türkiye ve Kazakistan plakalı olarak çalışmaktadır. Araç filomuzun zenginliği ve çeşitliliği yüklerinizin özelliklerine ve miktarlarına göre en uygun aracı seçebilmemize imkan vermektedir.

Kazakistan taşımacılık alanında firmamız farklı güzergahlar kullanabilmekte, İran ve Gürcistan üzerinden en uygun navlun bedeli ile lojistik faaliyetlerine devam etmektedir. Müşterilerimizin talep ettiği güzergahlar üzerinden taşımalarımız yapılabilmekte, ortalama 9 – 11 gün arası varış süremiz bulunmaktadır. Mesafe ve yol şartları göz önünde bulundurulduğunda lojistik süremiz oldukça kısadır ve bu, iki ülke arasında ithalat ihracat tapacak firmaların işlerini kolaylaştırmaktadır.

 

Deneyimli ve Uygun Fiyatlı Kazakistan Lojistik Şirketi

Kazakistan lojistik çalışmalarımız parsiyel taşıma, komple taşıma gibi bütün nakliye türlerinde yapılabilmektedir. Parsiyel taşımalarımız için İstanbul’daki depolarımızda yükleriniz Türkiye’nin dört bir tarafından toplanmakta ve haftanın belli günlerinde çıkış yapılmaktadır. Haftalık düzenlenen düzenli seferlerimiz sayesinde işleriniz sekteye uğramamakta, iş birliği yaptığınız şirketlere, firmalara rahatlıkla söz verebilme imkanınız olmaktadır. Bizler de tamamı alanında deneyim sahibi, işini özveriyle yapan personellerimizle sizlerin işlerini kolaylaştırıyoruz.

Şah Lojistik olarak Türkiye’nin pek çok ilinden çıkış yapabildiğimiz gibi Kazakistan’da da Çimkent, Astana, Kostanay, Kızılyar, Pavlodar, Karaganda, Semipalatink, Aktyubinsk gibi şehirlere her hafta belli günlerde ulaşıyor, yüklerimizi gerekli yerlere teslim edebiliyoruz. Bütün bu ayrıcalıkları cazip fiyatlarla yapıyoruz.

 

Kazakistan Parsiyel Taşımacılık Nasıl Yapılır?

Kazakistan bir Orta Asya ülkesi olmanın ok ötesinde öneme sahiptir. Türki devletlerden birisi olarak tarihsel bir bağımız vardır ve günümüzde ithalat ihracat alanında Türkiye – Kazakistan arasında faaliyetler devam etmektedir. Bu bakımdan parsiyel taşımalara fazlaca ihtiyaç duyulmakta, karşılıklı olarak çok sayıda yük taşınmasına gerek duyulmaktadır. Firmamız parça yük taşıma alanında yıllardır iki ülke arasında aktif görev yapmakta, kaliteli, güvenilir, hızlı ve sağlam teslimat için azami gayret göstermektedir. Görevini hakkıyla ifa eden firmamız karayolu ile parsiyel taşımacılığında her zaman en iyisi olma yolunda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

 

Hızlı ve Güvenli Kazakistan Parsiyel Taşıma

Kazakistan parsiyel taşımalarımızda başta Almata, Astana gibi şehirler olmak üzere ülkenin bütün şehirlerine araçlarımızla yüklerimizi ulaştırıyoruz. Türkiye’de ise ülkemizin her yerinden parsiyel yükleri topluyor, İstanbul’daki depolarımızda yüklemeye hazır hale getiriyoruz. Depo ve süreçte pay sahibi diğer bütün detayları yakından takip ediyor, yeni nesil teknolojilerle donatılmış, güvenilirliği en üst düzey sistemlerle çalışmalar yürütüyoruz.

Kazakistan’a parsiyel taşımalarımız yıllardır sistemli şekilde devam etmektedir. Çıkış günü olarak haftanın belirli günleri belirlenmiştir ve İstanbul depolarımızda toplanan yüklerinizin çıkışları sorunsuz yapılmaktadır. Ağırlıkları ve ebatları itibariyle parsiyel taşımaya uygun olan her türlü ihracat ve transit içerikli yükleriniz güvenli biçimde Kazakistan’ın şehirlerine ulaştırılmaktadır.

 

Kazakistan Parsiyel Yük Metreküp Hesaplama

Kazakistan parsiyel taşıma dendiğinde daima öncü markalardan birisi olarak tamamı yeni model, bakımları düzenli olarak yapılan tırlarımızla hizmet veriyoruz. Araçlarımız Türkiye ve Kazakistan plakalı olarak faaliyetlerine devam ediyorlar. Tırlarımız uzman sürücülerimizin kontrolünde olmaktadır ve CMR sigortası kapsamında taşımalarımız gerçekleştirilmektedir.

Parsiyel taşımalarımızın bu kadar yoğun tercih edilmesini öncelikli nedeni yüklerin her yerden yüklenip her yere ulaştırılmasıdır. Diğer bir nedeni ise nakliye maliyetini düşürmesidir. Çünkü parsiyel taşıma ile tek tırda birden çok şirketin, firmanın parça malları taşınabilmektedir. Ya da aynı yöne giden yükler tek tırda taşınabilmektedir. Metreküp hesaplama yapılarak maliyet belirlenmekte, diğer taşıma türlerine kıyasla daima daha ekonomik olmaktadır. Bununla birlikte firmamız her zaman kaliteli ve güvenli hizmeti bütçe dostu fiyatlarla birleştirmekte, cazip teklifler sunmaktadır.

 

Kazakistan'a Tır Kaç Günde Gider?

Ülkemizle yıllık ticaret hacminin son birkaç yıldır 2 milyar dolar seviyelerinde dolaştığı Kazakistan ile ticaret hacmini arttırmamızın önündeki en büyük engel, Türkiye Kazakistan Km cinsinden birbirlerinden 4000km’yi aşan uzaklıktır. Bir diğer coğrafi engel ve Hazar Denizidir. Bunun yanında İran’a uygulanan ambargolar sebebiyle, bazı şirketler birtakım yüklerini bu rotayı kullanmadan göndermek mecburiyetine düşmektedirler.

Bağımsızlığını kazandıktan sonra hızla kapitalist ekonomiye geçen Kazakistan, dış ticarete önem veren ve hızla gelişmekte olan özel sektörüyle hem büyük bir Pazar hem de önemli bir tedarikçi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Dünyanın en geniş 9. Ülkesi olmasının yanında sadece 20 milyon nüfusu olan ülke, en çok madencilik ekipmanları ithal ederken, ihracatının önemli bir kısmını petrol ve maden cevherleri oluşturmaktadır.

 

Kazakistan’a Ulaşmanın Beş Yolu

Türkiye Kazakistan km açısından birbirinden farklı beş yol güzergahı üzerinden ticaret yapmaktadırlar. Bu rotalarda yapılan yolculuklar Türkiye Kazakistan km farkından ayrı olarak, gümrük, feribot beklemeleri ve hava şartları sebebiyle 10 ila 16 gün arasında sürmektedir. Varış noktasının Almaata veya Astana olması da yolculuk süresini etkilemektedir. Kullanılan rotalar;

  • Türkiye – Gürcistan – Rusya – Kazakistan
  • Türkiye – İran – Türkmenistan – Özbekistan – Kazakistan
  • Türkiye – Gürcistan – Azerbaycan – Kazakistan (Hazar Denizi üzerinden feribot ile)
  • Türkiye – Bulgaristan – Romanya – Ukrayna – Rusya – Kazakistan
  • Türkiye – Rusya – Kazakistan (Volga-Don Kanalı üzerinden)

 

Rotalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bulgaristan üzerinden başlayan yol güzergahı, Avrupa yakasında olan ve köprülerden geçişi tehlikeli ve yasak olan ve gemiler tarafından alınmayan tehlikeli maddeleri taşıyan araçların İstanbul’dan Almaata ve Astana istikametlerine gitmek için kullandıkları güzergahtır.

Yol güzergahı olarak Azerbaycan tercih edilirse eğer, feribot kuyruğunun 2 ila 10 gün sürebildiği dikkate alınmalıdır. Feribot yolculuğu 30 saat civarında sürmekte ve Kuyrk limanına yanaşmaktadır. Astana ve Almaata istikametlerine tekrar karayolu ile devam edilmektedir.

İran, uygulanan ambargolar sebebiyle özellikle frigorifik araçların geçişi için tercih edilmeyen bir rotadır.

Global Şah Lojistik olarak müşterilerimize 5 rota üzerinden de Kazakistan pazarına ulaşmaları için hizmet vermekteyiz. Yolculuk süreleri, gümrük tarifeleri, navlun fiyatları ile ilgili bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir, yasal mevzuatlar konusunda bilgi alabilirsiniz.

 

Kazakistan Gemi Taşımacılığı Fiyatları

Orta asya’da bulunan ve dünyanın en geniş topraklara sahip ülkelerinden biri olan Kazakistan 1991 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin dağılmasıyla tam bağımsızlığını kazanmıştır. Büyük yüz ölçümü yanında nüfusu 20 milyonu geçmeyen ülke, dünyanın yer altı ve üstü kaynakları bakımından en zengin yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

 

Dünyanın En Zengin Toprakları

Kazakistan sahip olduğu zengin petrol, doğal gaz, uranyum, krom, kurşun, manganez, kömür ve altın madenleriyle dünyada en fazla maden ve maden cevheri ihraç eden ülkeler arasında yer almaktadır.

Ülkemiz Kazakistan’dan her yıl önemli miktarda petrol ve maden alımı yapmakta, bunun karşılığında konteyner taşımacılığı ile ev tekstili ve hazır giyim, halı, tarım ve gıda ürünleri ile çeşitli makinelerle demir ve çelikten inşaat aksamları ihraç etmekteyiz. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2 milyar doların üzerinde olup, zaman içerisinde artacağı düşünülmektedir.

Kazakistan ve Türkiye’nin ticaretinin gelişmesini engelleyen en önemli sebep mesafedir. Karayolu üzerinden konteyner taşımacılığı için güney İran – Özbekistan rotası üzerinden veya kuzey rotası seçilerek Gürcistan- Rusya üzerinden ulaşılabilen Kazakistan’a ulaşmak 2 haftadan uzun sürmektedir.

 

Orta Asya’ya Gemiyle Ulaşım

Bundan dolayı birçok şirket, 1952 yılında çalışmaya başlayan Volga – Don kanalını kullanarak Hazar Denizi ve nihayet Kazakistan’a ulaşmayı tercih etmektedirler. Yıl boyunca Nisan ve Kasım ayları arasında ulaşıma açık olan nehir, yılın kalan dönemlerinde donmakta ve RoRo ile nehir gemisi seyrine olanak vermemektedir. Nehir yolunun kapalı olduğu dönemlerde alternatif tren yolları kullanılabilmektedir.

Ülkemizden bu rotayı kullanmak isteyen işletmeler, İstanbul’dan kalkacak olan ve aynı zamanda birer nehir gemisi olan RoRo gemileriyle konteyner taşımacılığı yapabilmektedirler. İstanbul’dan kalkan RoRo gemileri, hava şartlarına bağlı olarak, ortalama 4 günde Rostov’a ulaşmaktadırlar. Buradan Volga- Don kanalı ve üzerinde bulunan 18 tane havuz üzerinden Astrakhan’a ulaşan nehir gemisi, yolculuğun bu kısmını ortalama 7 günde tamamlamaktadır. Astrakhan’dan Hazar Denizine ulaşan gemiler buradan boşaltma yapılacak Kuyrk limana yolculuk süresi havaya göre değişmekte ancak ortalama 30 saat civarı sürmektedir.

Global Şah Lojistik olarak müşterilerimize bu rotada da en hızlı ve kesintisiz hizmeti sunmaktayız. Ücret ve yolculuk süreleri ile ilgili olarak müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.

 

Kazakistan Nakliye Navlun Fiyatları

Kazakistan Orta Asya’nın en geniş topraklara sahip ülkelerinden birisidir. Bulunduğu konum itibariyle sadece kendi sınırları içinde değil, özellikle Çin’e gitmesi gereken yüklerde de önemli bir geçiş güzergahıdır. Tarihi bağlarımızdan da dolayı Türkiye Kazakistan arasında sıkı ilişkiler bulunmakta, ihracat ithalat faaliyetleri devam etmektedir. Şah Lojistik olarak yirmi yılı aşkın süredir iki ülke arasında taşıma faaliyetleri yürütüyor, uygun fiyata taşıma yaparak müşterilerimizin nakliye masraflarını en aza indirmeye çalışıyoruz.

Kaliteli ve ucuz nakliye çözümleri sunduğumuz alanda dış ticaret firmalarının karşılıklı yüklerini hızlı, doğru ve sağlam şekilde taşıyor, üstlendiğimiz görevi daima hakkıyla ifa ediyoruz. Komple taşıma ya da parsiyel taşıma olarak bütün taleplere çözüm üretebiliyoruz.

 

Kazakistan Nakliye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kazakistan nakliye navlun fiyatları pek çok etkene göre değişir. Bunların başında yükün bulunduğu yer ve gideceği yer gelir. Sonuçta Türkiye de Kazakistan da sınırları oldukça geniş ülkelerdir ve sadece iki ülke giriş çıkışları değil, ülkeler içindeki lokasyonların da mesafeye büyük etkisi vardır. Türkiye’den yüklerin yoğunlukla bulunduğu yerler İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mersin, Antalya, Denizli gibi şehirler olmaktadır.

Kazakistan’da ise yükün gideceği yerler ekseriyetle Astana, Almati, Akmeçet, Asgabat gibi şehirler olmakta, mesafeye göre 6 bin Euro ile 10 bin Euro gibi fiyatlar ortaya çıkabilmektedir. Kaliteli taşıma ile adından söz ettiren firmamız fiyat konusunda da müşterilerini memnun etmeyi başarmaktadır.

 

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Kazakistan Nakliye Çözümleri

Kazakistan nakliye fiyatlarını etkileyen unsurlardan bir diğeri nakliye türü ve yüklerin hacmi, tonajı olmaktadır. Tonaj itibariyle fiyat hesaplaması yapılırken aynı zamanda tırların azami kapasiteleri dikkate alınmaktadır. Yük türüne ve ağırlığına göre tır seçimi yapılmakta, jombo tır, mega tır çeşitlerimiz sevkiyatlarda görev alabilmektedir.

Şah Lojistik firmamız bünyesinde çok farklı özelliklerde, Kazakistan ve Türkiye plakalı tırlarımız görev yapmaktadır. Yükünüzün özelliklerine göre mega tır veya diğer tırlarımız arasından seçim yapılmakta, belirtilen gün ve saatte, belirtilen yerde araçlarımız yüklerini almak için hazır bulunmaktadırlar. Her türlü taşıma gereksiniminiz ve fiyat teklifleri için bizlere ulaşabilir, uygun fiyat avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

 


 

KOMPLE TAŞIMACILIK

HAKKIMIZDA

Firmamız, Mersin merkezli kurulmuş olup, İstanbul, Kayseri, Konya, Ankara Adıyaman ve Antalya’daki şube...

FRİGO

HİZMETLERİMİZ

Kazakistan’a nakliye hizmetleri alanında ki lojistik faaliyetlerini hız kesmeden aralıksız olarak...

FRİGO

KALİTE POLİTİKAMIZ

Kazakistan Nakliyat "Uluslararası lojistik ve taşıma hizmetleri standartlarında referans kuruluş olma...

FRİGO

VİZYON MİSYON

Ülke genelinde Kazakistan kara ve demiryolu nakliyesi alanında liderliği, üstün hizmet ve kaliteli...

FRİGO