Konteyner Taşıma

Yurt içi konteyner taşımacılığında Özmal araçlarımızla tenteli ve kapalı kasa araçlarımızın yanı sıra tüm konteyner modellerini taşımaya uygun konteyner kilitli son model dorselerimizle yurdun tamamında çalışmalar yapmaktayız..Türkiye nin tüm limanlarından iç piyasaya ve ihracatçı firmaların ihracat yüklerinin limanlara taşınmasında uygun navlun ve kaliteli hizmet sunarak  taşımaları tecrübeli ve tam donanımlı şoförlerimiz yönetiminde hızlı ve güvenli bir şekilde sağlamaktayız.

Özellikle ülkemizin en faal limanlarından biri olan Mersin Limanı üzerinden gerek ithalat gerek ihracat yüklerin turkiye arası konteyner taşımalarını aksama olmaksızın seri şekilde sürdürmekteyiz. 

 

Konteyner taşıma
Şah Lojistik ambalajlama depolama, stok kontrol etiketleme, sigorta, gümrükleme ve iç nakliye gibi faaliyetlerin tamamını uygun konteyner araçları ile kaliteden ödün vermeden, müşterilerine en iyi ve mükemmel hizmeti sunar.

Bu süreç boyunca, en son bilişim ve enformasyon sistemlerini kullanır, müşterilerine kesintisiz bilgi akışı sağlar.Mersinden Türkiye'nin dört bir yanına konteyner taşımacılığı, hizmeti gümrükleme liman içi işlemler ve konteyner iç nakliye hizmetlerindede Mersindeki konteyner nakliye firmaları arasında öncü durumda olan Şah lojistik kaliteli hizmete devam etmektedir

Global ekonominin teknolojiyle gelişmesine paralel olarak karayolu ve deniz yolu taşımacılığı ihtiyaçları karşılayamaz hale gelince, demiryolu taşımacılığı hayatımızda daha fazla önem kazanmaya başlamıştır.Düzenli olarak çalışan Derince - Yenice, Mersin - Gaziantep, Mersin - Kayseri, Konya, Osmaniye, Eskişehir - Yenice hatlarının yanı sıra talep edilen güzergahta kiralık vagonlar ile hizmet verilmektedir.

 

Konteyner taşıma

 

Mersin Şehirlerarası Konteyner Nakliye
Adres : Çay Mahallesi Deliçay Mevkii Nakliyeciler Sitesi No:27  Mersin/TÜRKİYE

Telefon : +90 324 233 09 09
Fax       : +90 324 233 09 53
Cep      : +90 530 383 71 71

 

 

Konteyner Taşımacılığının Avantajları

1-   Ambalajlama Masraflarından Tasarruf:

Konteyner zaten yapı itibarıyla ambalaj olma niteliğindedir. Konteyner içindeki yükleri dış etkenlere karşı korur. Bu beraberinde değişik ölçülerdeki malların konteyner içinde en uygun biçimde yerleştirildiği birim kap haline gelmiştir. Oyuncak, ilaç gibi mallarda ambalaj giderlerini yarı yarıya düşürür.

2-   Depolama masraflarından tasarruf:

Konteyner biçimi, dış ve iç ölçüleri ile özellikleri nedeniyle depo görünümündedir. Beraberinde malların depolanma masraflarını azaltmaktadır. Yapılan hesaplamalara göre, konteyner kullanımı halinde depo yerinden azami tasarruf sağlanmaktadır.

*  Yüklemenin süratlendirilmesi nedeniyle zaman tasarrufu:

Konteyner standart olduğu için yükleme birim birim yapılır. Bu da hata yapma ihtimalini ortadan kaldırır.Limanda gecikmeyi, sıkışıklığı ve düzensizliği önler. Zaman tasarrufu sağlar. Mersin konteyner nakliye firmaları - Hatay konteyner nakliye.

3-   Biçimlettirme nedeniyle maliyetin azaltılması:

Konteyner taşımacılığının en önemli özelliği parça yüklerin birleştirilmesi ile yapılan taşımacılık tekli oluşturulur. Bu arada bu yüklerin tek bir konteyner olarak elle geçmesi ve muamele görmesi zaman ve para tasarrufu sağlar.

Mersin konteyner nakliye firmaları

4-   İşgücü tasarrufu:

Konteyner yükleme ve tahliyesi genel kargoya göre daha az işgücüyle daha süratli yapılabilmesi sağlamıştır. Bunun dışında diğer kombine taşımacılık modüllerine adapte olmasıyla yükün nihai noktaya varmasına kadar olan süre içinde azami işgücü tasarrufu sağlar. Özel teçhizatlarla mekanize olmuştur.Konya

5-   Sigorta giderlerinden tasarruf:

konteyner taşımacılığı yapan firmalar

Konteynerın kendisinin en iyi koruyucu olması nedeniyle hasar ve hırsızlık oranlarında büyük oranda azalma olmuştur.Konteyner taşımacılığında yapılan tecrübelere göre şu hasar türleri tespit edilmiştir. Konteynerın kaybolması;

* Fırtınada gemiden düşme,

* Liman terminalinden çalınma,

* Kırılma (içinin iyi istif yapılamadığı hallerde mallar kırılabilir),

* Paslanma,

mersin konteyner taşıyıcılar derneği

* Konteyner ile yeni bir zarar tipi, ısı farklarından dolayı iklim değişiklikleriyle birlikte konteynerın içinde terleme olmakta ve dipte su birikintileri meydana gelmektedir.Bu hasar biçimine Sweat damage /terleme hasarı denir.Önleme yolu nem alıcı maddeler veya yeni geliştirilen aletlerdir.

ŞAJ LOJİSTİK IRU SERTİFİKA
ŞAJ LOJİSTİK SERTİFİKA
ŞAJ LOJİSTİK C2 SERTİFİKA
ŞAJ LOJİSTİK UND SERTİFİKA