Karayolu Nakliye

Boş imaj

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Karayolu taşımacılığı, taşınması istenilen malların karayolu ulaşımı kullanılarak bir yerden alınıp istenilen yere götürülmesidir. Dünyada en çok tercih edilen taşımacılık türlerinden biridir. Çok tercih edilmesinin nedenleri arasında güvenilir olması, planlanabilir olması, malların sağlamlığı konusunda verimli olması sayılabilir. 

Karayolu taşımacılığı özellikleri kapsamında malların istenilen yere en hızlı, etkili ve güvenli şekilde taşınması için firmamız hizmetinizdedir. Kapıdan kapıya ve parsiyel taşımacılık kapsamında sizlere sunduğu güvenli ve profesyonel hizmetlerle başarılı çalışmalar sunmaktadır. 

 

Karayolu Taşımacılığının Avantajları 

Karayolu taşımacılığı özellikleri göz önüne alındığında sağladığı pek çok avantajdan söz edilebilmektedir. Güvenlik kapsamından maddi konulara varıncaya kadar hem etkili hem faydalı bir taşımacılık sistemidir. Karayolu taşımacılığının sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir: 

 • Taşınan yük gideceği yere aktarmasız olarak taşınmaktadır. Buda zaman açısından tasarruf sağlamaktadır. 
 • Yükün cinsine göre taşıma işlemi için uygun taşıma aracı bulmak kolaydır. 
 • Özellikle kısa mesafe taşımalarda diğer taşıma yöntemlerine oranla daha ucuzdur. 
 • Taşımacılık noktasında da piyasa içi çok fazla aktör olması nedeniyle evrak ve kâğıt gibi işlerin hızlı bir şekilde halledilmesi mümkündür. 

Karayolu dünyanın hemen hemen her yerinde kesintiye uğramaksızın devam eden bir ulaşım ağına sahiptir. Kapıdan kapıya lojistik imkânı sunabilen bir hizmettir. Taşınan malın kaybolma ya da başına bir iş gelme ihtimali son derece düşüktür. Karayolu taşımacılığıyla mallar birden fazla adrese ulaştırılabilmektedir. Lojistik sektöründeki gelişmeler sayesinde taşınan malların sigortalanması gibi garantiye alıcı çözümler bulunmaktadır. Katı, gaz ya da likit halde bulunan pek çok mal güvenle ve yasal olarak sorunsuz bir şekilde taşınabilmektedir. 

Firmamız bütün bu avantajlar gözünde bu alındığında son derece işlevsel ve verimli olan karayolu taşımacılığı noktasında sizlere en kaliteli ve güvenli hizmeti sunmak adına var gücüyle çalışmaktadır. 

 

Karayolu Taşıma Hizmetlerinde Kalitenin Adresi 

Karayolu taşımacılığı özellikleri kapsamında oldukça güvenli ve uygun maliyetli bir taşımacılık sistemidir. Firmamız, müşterilerine sağladığı kapıdan kapıya taşıma hizmeti ve parsiyel taşımacılık hizmetleri ile müşterilerinin en kaliteli çalışmaları alması için tüm gücüyle çabalamaktadır. Bu kapsamda alanında uzman çalışanları ve her türlü malın taşınmasına imkân sağlayan araçlarıyla hizmetinizdedir. 

----------------

Karayolu Nakliyat Terimleri 

Karayolu nakliyat sektöründe her geçen gün yenilikler ve gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Karayolu nakliyat sektöründe yaşanan bu yenilikler ve gelişmeler sayesinde insanlar taşıma işlemlerini daha kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyor. Karayolu nakliyat sektöründe bilgi ve birikim sahibi taşıma firmaları daha çok tercih ediliyor. Şah Global Lojistik ailesi olarak bizler de sektörün güvenle tercih edilen ismi oluyoruz. 

Şah Global Lojistik ailesi olarak 1996 yılından günümüze kadar çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Yurt içinde karayolu taşımacılığıyla değerli müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarına çözüm sunmaktayız. Karayolu taşımacılığında en iyi hizmeti sunmak adına tam donanımlı firmamız, bilgi ve birikim sahibi ekibimizle birlikte hareket etmekteyiz. Karayolu nakliyat sektöründe doğru ve başarılı çalışmalar gerçekleştirmek adına sadece ekipman donanımının olması yeterli olmuyor. Aynı zamanda ekibin de donanımlı olması gerekiyor. Bizler karayolu nakliyat terimleri başta olmak üzere sektöre ait tüm bilgiye sahibiz. 

 

Karayolu Nakliyat Terimleri ve Anlamları 

Karayolu nakliyat terimleri ve anlamları sayesinde işlemler daha kısa sürede daha doğru bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sektörde en çok kullanılan terimler ve anlamlarından bazıları: 

 • Acente, bir lojistik şirketinin merkez kuruluşunun dışındaki bir bölgede aynı isimle hizmet veren şirket veya birey. 
 • Aktarma, bir araçla gelen yüklerin boşaltıldıktan sonra herhangi bir işleme tabi tutulmadan kısa süre içerisinde sevk edilmesi. 
 • ADR, sürücülerden istenilen bir tür belgedir. Yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin karayoluyla taşınması için sürücülerin belgeye sahip olması gerekir. ADR ise bu belgede istenilen standarttır.  
 • Ardiye (Storage): Ürünlerin ya da malzemelerin saklanarak muhafaza edildiği yerdir. Aynı zamanda saklama ve muhafaza etmek için ödenen ücrettir. 

 

Karayolu Nakliyat Terimlerinin Avantajları 

Karayolu nakliyat terimleri bilmek sektörde avantaj sağlamaktadır. Nakliyat terimleri sayesinde sektör içerisinde daha kolay iletişim kurulur. Nakliyat işlemleri belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu kurallara uymak ve daha doğru nakliye işlemlerini gerçekleştirmek adına terimleri bilmek gerekmektedir. Yılların bilgi ve birikimine sahip ekibimiz bu terimleri kullanarak nakliye işlemlerini vaktinde tamamlamaktadır. Nakliye sektöründe hizmet veren ekibimiz profesyonel, bilgi ve birikim sahibi, eğitimini almış bireylerden oluşmaktadır. 

--------------

Karayolu Nakliye Fiyatları 

Karayolu ile gerçekleştirilen taşıma faaliyetleri sadece ekonomimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Tarımdan sanayiye, gıdadan tekstile, üretilen ürünlerin pazarla buluşmasını sağlayan etmendir. Hammaddenin üreticiyle, emeğin müşteri ile buluşmasını sağlayan taşımacılık faaliyetleri ülkemizin en önemli ve stratejik sektörleri arasında yer almaktadır. Günümüzde yapılan ticari taşımacılığın %70’den fazlası karayolları kullanılarak gerçekleştirilmektedir. 

Karayolu ile yapılan taşımacılık faaliyetleri maliyet bakımından deniz ve tren yollarından yüksek olsa da gerek sağladığı esneklik, ilk yatırım maliyetlerinin düşüklüğü, personel yetiştirmenin ekonomik olması ve eğitimli ve tecrübeli personel bulmanın kolay olmasından dolayı karayolu nakliye fiyatları rakiplerinden daha uygundur. Bu sektöre giriş yapmanın kolay olması da belirlenen fiyatlar üzerinde rekabet baskısı yaratmakta ve bu tüketici için daha uygun fiyatların ortaya çıkmasına olanak vermektedir. 

 

Nakliye Fiyatının Belirlenmesi 

Karayolu nakliye fiyatları belirlenirken ürünün içeriğine bakılmaz. Farklı türde yükler için farklı dorseli araçlar gerekse de fiyatlar belirlenirken yükün ağırlığı en önemli değişkendir. Bunun sebebi yükün ağırlığının aracın sürüş güvenliğini etkileyen ve yakıt tüketimini etkileyen en önemli değişken olmasıdır. Ağırlıktan sonra ise hacim gelmektedir. Yükün araç içerisinde kapladığı alanın artması, aynı rota üzerinden taşınabilecek yük miktarının azaltacağı için, birim başına maliyettin yükselmesine yol açmaktadır. Araçların taşınacağı kamyon ve tıra göre farklılık göstermekle beraber, özellikle parsiyel taşımacılık yapılan durumlarda kamyonun dorsesinde bulunan kapaklar ölçü olarak kullanılır. 

Son değişken olan mesafe ile rotadır ve sadece yakıt tüketimi ile anılmamaktadır. Yurtdışı girişi çıkış yapılacak durumlar, kamyon ve tırların kullanması zorunlu olan köprüler ve feribotlar, karayolu nakliye fiyatlarının belirlerken hesaba katılan değişkenler arasında her almaktadır. 

 

Özel Durumlar 

Ebatları çok büyük olan, taşınması için özel izin ve araç gereken yüklerde durum değişebilmektedir. Rüzgâr ile elektrik üreten santrallerin pervanelerinin parçaları, trafolar, bu gibi durumlara örnektirler. Bu yüklerin taşınması için farklı ölçülerde araçların gerekebilmesi, karayollarından izin alınması, refakatçi araç bulundurulmasının zorunlukları karayolu nakliye fiyatları üzerinde etki etmektedir. 

Sektörde mevcut karayolu nakliyat ücretleri hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Karayolu Nakliye

 

Profesyonel Düzeyde Lojistik Hizmetleri 

Lojistik hizmetleri, çok uzun yıllardır insan hayatında büyük bir yer edinmiş olan ve oldukça büyük bir öneme sahip olan teknik hizmetlerdir. Günümüzde de bu alanda pek çok farklı yetkinlikleri ile çeşitli hizmetler sunmakta olan profesyonel markalar, dünyanın pek çok farklı noktasında olduğu gibi ülkemiz olan Türkiye sınırları içerisinde de nitelikli hizmetler sunmaktadır. Söz konusu bu profesyonel markaların en önemlilerinden bir tanesi olan Şah Lojistik markamız, kendi sektöründe lider ve öncü oluşumların da başında gelmektedir. Sürekli olarak modernize ve yenilikçi fikirler ışığında kendisini yenilemekte olan Şah Lojistik firmamız, oldukça nitelikli düzeyde karayolu nakliye hizmetlerimiz alanındaki çalışmaları ile öne çıkmaktadır. 

 

Yüksek Tecrübeli Teknik Ekip Kadrosu 

Söz konusu karayolu nakliye hizmetlerimiz ile alanında lider ve öncü markaların da en başında gelmekte olan Şah Lojistik markamız, sektöründe oldukça nitelikli ve başarılı çalışmaları ile öne çıkmaktadır. Yüksek düzeyde deneyim ve tecrübe kadrosu ile sektöründe örnek marka imajı ile öne çıkmakta olan işletmemiz, oldukça donanımlı ve geniş içerikli firma web sitesini de bünyesinde ihtiva etmektedir. Bir noktadan başka bir noktaya herhangi bir ürün ve envanterin taşımacılık hizmetlerinde oldukça büyük bir başarı ile hizmetlerini sürdürmekte olan firmamız, alanında önder oluşumların da başında gelmektedir. Oldukça modernize ve yenilikçi lojistik ve nakliye çalışmaları ile öne çıkmakta olan Şah Lojistik firmamız, birinci sınıf kalitede taşımacılık hizmetleriyle tanınmaktadır. 

 

Uluslararası Üst Düzey Kalite Standartları 

Uluslararası düzeydeki üst düzey hizmet ve kalite standartları ile karayolu nakliye hizmetlerimiz alanında oldukça başarılı bir şekilde çalışmakta olan Şah Lojistik firmamız, kendi alanında lider ve öncü firmaların arasında yer almaktadır. Yüksek düzey özenli iş anlayışı ve müşteri odaklı çalışmaları ile geniş içerikli hizmet yelpazesini müşterilerine sunmakta olan Şah Lojistik markamız, sektöründe örnek marka imajıyla da dikkat çekmektedir. Gün içerisinde söz konusu Şah Lojistik firma web sitemizi ziyaret ederek zengin içerikli hizmet yelpazemiz hakkında anında bilgi sahibi olabilir ve çeşitli hizmetlerimizle ilgili de detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

------------

Karayolu Taşıma Sözleşmesi 

Karayolu taşımacılığı günümüzde en çok tercih edilen taşıma yöntemidir. Karayolu taşımacılığı sayesinde insanlar eşyalarını veya yüklerini kolaylıkla taşıyabilir. Geçmiş zamanda taşımacılık sektöründe ciddi eksiklikler varken günümüzde artık taşımacılık sektörü daha gelişmiştir. Taşımacılık sektöründe yapılan en büyük gelişim ise karayolu taşıma sözleşmesi olmuştur. Karayolu taşıma sözleşmesinin hem sektöre hem de müşterilere birçok avantajı bulunmaktadır. Sözleşme sayesinde karayolu taşıma sektörü gelişmiş ve daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Şah Global Lojistik ailesi olarak bizler de sözleşme doğrultusunda taşıma hizmeti vermekteyiz. 

 

Karayolu Taşıma Sözleşmesi Nedir? 

Karayolu taşıma sektöründe farklı birçok firma hizmet vermekte. Karayolu taşımacılığı en çok tercih edilen taşıma sektörüdür. Her ne kadar önlemler alınsa da çeşitli nedenlerden dolayı taşınan eşya ya da yük zarar görebilir. Taşıma sırasında oluşan hasarın karşılanması için sözleşme yapılmaktadır. Karayolu taşımacılığında yapılan sözleşme sayesinde müşterinin hakları korunmaktadır. Karayolu taşıma sözleşmesi içeriğinde öne çıkan birkaç madde: 

 • Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında standartlara uygun olarak taşıma işlemi gerçekleştirilmelidir.  
 • Taşınan yükün taşıma esnasında kaybolması ya da firmaya bağlı zarar görmesi durumunda taşıyıcı firma hasarı karşılamalıdır. 
 • Müşteri, taşınacak olan yükün standartlara uygun olmasını sağlamalıdır. 

Sözleşme kapsamında gerçekleştirilen taşıma işlemlerinde gerekli güvenlik önlemleri alınır. Taşıyıcı firma olarak taşınacak yüklerin firmamız tarafından hasar görmesi durumunda hasarını karşılamaktayız. 

 

Karayolu Taşıma Sözleşmesi Yapılmak Zorunda Mı? 

Karayolu taşıma firmalarının çoğu sözleşme yapmadan taşıma yapmakta. Fakat karayolu taşıma işlemlerinin güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için sözleşmeye ihtiyaç duyulmakta. Sözleşme her iki tarafın lehine maddeler içermekte. Müşteriler, taşıma esnasında oluşan hasar sonrasında haklarını savunmak için sözleşmeli firmalarla anlaşma yapmalıdır. Eğer sözleşmeli firmalarla taşıma işlemi yapılmazsa olası bir hasar durumunda haklarını savunamaz. 

Şah Global Lojistik ailesi olarak gelişmiş karayolu taşımacılık sektöründe sözleşme yaparak hizmet vermekteyiz. Yapmış olduğumuz sözleşme sayesinde maddi ve manevi kayıp yaşayan müşterilerimizin kaybını karşılamaktayız. 1996 yılından bugüne kadar müşterilerimizin güveni ve memnuniyeti için en özel çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Bugün karayolu taşıma sözleşmesi sayesinde müşterilerimizin haklarını koruyarak nakliyat sektöründe en iyi kalitede hizmet sunmaktayız. 

 

Konteyner Vagon Nakliye