Ürdün Nakliye

Ürdün Boş imaj

Ürdün Lojistik Hizmeti

Lojistik sektöründe başarılı çalışmalar yaparak adını duyurmayı başarmış olan Şah Lojistik Ürdün'e haftanın belirli günlerinde nakliyat hizmeti sağlamaktadır. ayrıca Ürdün Parsiyel nakliye konusunda sizlere en uygun fiyatları sunmaktadır.

Geniş araç filosuna sahip olan firma C2 taşıma yetki belgesine sahip araçlarla Ürdün nakliye firmaları  arasında çalışmalarını sürdürmektedir. Tam donanımlı modern araçlara sahip olan firma yükün özelliğine göre en uygun aracı seçerek taşıma yapar. İstediğiniz miktardaki yükü tıra yükledikten sonra verdiğiniz adrese teslim edilir. En kısa sürede teslimat gerçekleştirilir. ayrıca deniz nakliyesi hizmeti gerçekleştirmektedir.

Türkiye Ürdün çalışan nakliyeciler  suriye kırizinden sonra Hatay'dan roro ile Ürdün deniz yolu ve gemi taşımalarınızın nakliyesi gerçekleşmektedir. Ağır nakliyat konusunda uluslararası bazda öncü olan firma alt yapısı sağlam tam donanımlı araçlarla sizlere hizmet vermektedir. karayolu taşımacılığı Lojistik sektöründe eğitim almış personeller ile çalışan firma sizlere sorunsuzca ve en hızlı bir şekilde nakliyat hizmeti sunmaktadır.

Dilediğiniz kadar yükü, en kısa sürede Ürdün'e ulaştıran Şah Lojistik firması ürdün'e ihracat yapan firmalar verdiği kaliteli ve uygun navlun taşımalarıyla sektöründe taşımacılık hizmetini en iyi şekilde gerçekleştirerek önemli bir yere sahip olmuştur. Yolculuk esnasında oluşabilecek hasarları karşılamak amacıyla CMR sigortası yaptıran firma malınızı garanti altına alır. Ürdün Nakliye ve tüm bölgelerine ithalat ve ihracat taleplerine cevap verebilecek donanıma sahip olup hızlı ve sorunsuz bir şekilde taşımaktadır.

Ürdüne nakliye yaptığımız şehirler Amman, Az Zarqa, Al Karak, Irbid ve Umman şehirlerine tırlarla giderek en kısa süre yükünüzü adresinize ulaştırır. Firmanın verdiği diğer hizmetler arasında demir çelik eleman nakliyesi, boru hattı nakliyesi, şehir içi ve şehirlerarası ağır nakliye, Lowbed hizmeti, paletli lastikli excavatör ve loader taşıma ve tır, kamyon, lowbed ve çekici temini hizmetleri yer alır.

Türkiye Ürdün arası nakliye yaptığımız şehirler: İstanbul, Ankara, Mersin, Hatay, Adana, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri, Denizli, Gaziantep, Osmaniye

 

Ürdün Parsiyel Taşıma

Türkiye ile Ürdün arasındaki ticari ilişkiler Ürdün’ün ikinci dünya savaşının ardından bağımsızlığını kazanmasının ardından her sene daha da ilerlemiş ancak bir türlü istenilen seviyeye gelememiştir. İki ülke arasındaki 1 milyar dolar civarındaki ticaret hacmi geçmiş dönemlerde düşüşler yaşasa da iki ülke de ticari ilişkilerin arttırılması konusunda adımlar atmaktadırlar. Bu noktada parsiyel taşıma, parça nakliye ve aktarma yük seçenekleri sadece ufak işletmelerin değil, büyük işletmelerin de ihtiyaçlarını karşıladığı için tercih edilmektedir.

 

Ürdün Aktarmalı Taşımacılık ve Parça Nakliye Seçenekleri

Aktarma yük taşıması yapmak, parsiyel taşıma ve parça nakliye aksine lojistik sektöründe pek tercih edilen bir uygulama olmamasına rağmen, fiyat konusunda sağladığı avantajlar sebebiyle seçilen bir yöntemdir. Aktarma yük dikkat ve tecrübeyle gerçekleştirilmesi gereken bir işlem olup, yapılabilecek hataların telafileri çok zor ve masraflı olabilmektedir. Biz Şah Lojistik olarak sahip olduğumuz teknolojik alt yapı ve eğitimli personelimiz ile bu işlemi her koşulda hatasız gerçekleştirme kapasitemizle müşterilerimize her zaman en uygun ve kaliteli hizmeti sunmaya devam etmekteyiz.

Türkiye’den Ürdün’e yapılan ihracatın önemli bir kısmı ufak parçalı ürünlerden oluştuğundan dolayı, birçok işletme bu pazara ulaşmak için parsiyel taşıma ve parça nakliye seçeneklerini değerlendirmektedir. Müşterilerimiz bu şekilde hem nakliye masraflarından tasarruf etmeyi hem de fazla ürünlerin Ürdün’de depolanması için masraf yapmamayı amaçlamaktadırlar. Kalite politikalarımız çerçevesinde, araçta bulunan diğer yüklere zarar vermeyecek şekilde her türlü yükleme ve sevkiyat işlemini gerçekleştirebilmekteyiz.

 

Her Şey Müşterilerimizin Memnuniyeti İçin

Şah Lojistik olarak Ürdün’e gerçekleştireceğiniz bütün sevkiyatlarınızı büyük bir özenle gerçekleştirmek adına hizmet vermekteyiz. Gümrük işlemleri konularında tecrübeli personelimiz, yükünüzün bütün kâğıt işlemleri konusunda her aşamada yanınızda olmaktadırlar. Tecrübeli şoförlerimiz ve bakımları resmi servisler tarafından gerçekleştirilen modern araç filomuz ile yükünüzü en hızlı ve güvenli bir biçimde Ürdün’e, isterseniz Amman’a, isterseniz Akabe’ye ulaştırabilmekteyiz. Her türlü sevkiyatınız için müşteri temsilcilerimizi arayabilir, tır ücretleri ve mevcut yasal prosedürler hakkında bilgi alabilir, yüklemeniz için aklınıza takılan her konuda sorularınızı sorabilir veya yüklenmiş ve sevkiyat halindeki yükünüzün durumunu sorgulayabilirsiniz.

 

Ürdün Deniz Nakliyesi

İngilizce olan roll on – roll off terimlerinin kısaltması olan Roro, tekerlekli araçların oldukları şekilde, yük ve yolcularıyla taşınması anlamına gelmektedir. Roro nakliye uluslararası ticarette denizyolu taşımacılığı alanında sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Roro nakliye araçların kolaylıkla yüklenip boşaltılabildiği için denizyolu taşımacılığı yöntemleri arasında en pratik olanlarından biridir. Ayrıca, çok yüksek miktarlarda taşınan malzemelerin depolanması için ekstra bir hazırlığa ihtiyaç duymaması, araçlar üzerindeki yüklerin direk ve Pazar ile buluşturulabilmesi açısından da roro nakliye birçok işletme tarafından tercih edilen bir nakliye türüdür.

 

Uluslararası Ticarette Deniz Rotalarının Önemi

Uluslararası ticarette denizyolu taşımacılığı için kullanılan en yaygın yöntem ise sadece konteyner nakliyesi için kullanılan yük gemileridir. Bu gemiler bir seferde Roro gemilerinden çok daha fazla sayıda konteyner nakliyesi yapabildikleri için, daha tonajlı yük nakletmek isteyen işletmeler tarafından tercih edilmektedirler. Bunun yanında konteyner nakliyesi bazı dezavantajlar ile beraber gelmektedir. Gemilerden indirilen yüklerin gümrükten geçmeleri süresince depolanmaları gerekmekte, bu da gümrük prosedürlerinde yaşanabilecek aksamalar sebebiyle şirketlere demuraj (bekleme) masrafı olarak geri dönebiliyor.

 

Deniz Yollarının Sağladığı Diğer Avantajlar

Denizyolu kullanmanın en büyük avantajlarından biri araçlarda yaşanabilecek teknik aksaklıkların veya kaza ihtimallerinin sıfıra düşürülmesi ve araçların ve yükün yolculuk sırasında görebilecekleri çeşitli zararlardan korunmalarıdır. Türkiye, Ürdün ile üzerinden Akdeniz üzerinden denizyolu ticareti yapmaktadır ve yılın önemli bir kısmında Akdeniz seyrüsefer için ideal hava koşulları sunmaktadır. Bunun yanında denizyolu seçimi maliyet açısından genel olarak mazot masrafını çok aşmamakta, aracın ve sürücünün yıpranmasını, yükün riskini minimuma indirmektedir. Sınır kapılarının gümrüklerinde yaşanan günlerce beklemeler, denizyolu taşımacılığı tercih edildiği zaman yaşanmamaktadır.

Biz Şah lojistik olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak denizyolu taşımacılığı konusunda yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda liman ve gümrüklerde yaşanabilecek bekleme, gecikme gibi durumların engellenmesi veya en aza indirilmesi için de tecrübeli ekibimizle müşterilerimizin her ihtiyacını gidermek adına hizmet vermekteyiz. Ürdün rotasında gerçekleştirmek istediğiniz her türlü sevkiyat için müşteri temsilcilerimizi arayabilir, güncel taşıma ücretleri ve yasal prosedürler konularında bilgi alabilirsiniz.

 

Ürdün Nakliye Fiyatları

400 yıl kadar Osmanlı Devleti’ne bağlı kalan ve 1. Dünya Savaşından sonra İngiliz mandası altına giren Ürdün ile ticari ilişkiler ülkenin bağımsızlığını kazandığı 2.Dünya Savaşından sonra hızlı ilerlemiştir. Son imzalanan Serbest Ticaret Anlaşmasının süresinin dolmasından sonra, iki ülke arasındaki ticaret hacmi büyük ölçüde etkilenmiş olsa da ticaret hacmi hala 1 milyar dolar civarındadır ve ileride yapılacak anlaşmalarla bunun daha da artacağı ön görülmektedir.

 

İki Ülke Arasında Geniş Dış Ticaret Ürün Yelpazesi

Ülkemizden Ürdün’e en çok ithal edilen ürünler arasında;

  • Petrol ve mineral yağları,
  • Saf amonyak çeşitleri ve sulandırılmış amonyak çeşitleri,
  • Kadın ve kız çocukları için hazır giyim ürünleri,
  • Bakır ve bakır ürünleri,
  • Halı, kilim,
  • Peynir,
  • Beyaz eşya,
  • Sanayi tipi depolama tüpleri,
  • Elektronik eşyalar bulunmaktadır.

Ülkemizin Ürdün’den ihraç ettiği ürünlerin başında ise, azot, fosfor, potasyum, fosforik asit gibi gübre ve patlayıcı yapımında kullanılan kimyasallar, işlenmiş ve ham alüminyum, işlenmemiş kurşun ile bölgeye ve iklime mahsus olan ürünler olan hurma, avokado, mango gibi meyveler gelmektedir.

 

İki Ülke Arasında Farklı Rotalar ve Farklı Fırsatlar

Türkiye ve Ürdün arasında birden fazla ticaret rotası olması ve Ürdün’ün milli gelir olarak orta-üst seviyede bir ülke olması Ürdün tır fiyatları ve Ürdün’e tır kaça gider sorularının sıkça sorulmasına yol açmaktadır. Ürdün ucuz nakliye alternatiflerinin değişkenlik gösterdiği ülkelerden biridir. Ürdün’e tır kaça gider sorusunu sorulurken önce taşınacak yükün miktarı ve tipi belirlenmeli. Ardından da Ürdün ucuz nakliye fiyatı verilebilmesi için uygun rota seçilerek buna uygun Ürdün tır fiyatları çıkartılmalıdır.

İki ülke arasında yapılan ticarette parsiyel ve frigo taşımacılığın yaygın olması, Ürdün tır fiyatları üzerinde etkili olmakta ve Ürdün ucuz nakliye fırsatlarının doğmasına izin vermektedir. Bundan dolayı özellikle parsiyel yükleri olanların Ürdün’e tır kaça gider sorusunu sormadan önce kendileri için uygun araçların olup olmadığını bizim gibi Türkiye – Ürdün rotalarında sürekli çalışan profesyonel bir firmaya sormanız maliyetlerinizi azaltmanız ve hedef pazarınıza daha hızlı ulaşmanız konusunda size avantaj sağlayacaktır.

 

Ürdün Varış Güzergahı

Ülkemizle olan yıllık ticaret hacmi 1 milyar dolar civarında olan ülkemizin patlayıcı ve gübre üretiminde kullandığı kimyasalların en büyük tedarikçilerinden olan Ürdün ile gerçekleşen ticaret 2012 yılından itibaren açılan deniz rotaları ile gerçekleşmektedir.

 

Türkiye’nin Akdeniz’e Açılan Kapısı Mersin Limanı

Kalkış noktası Mersin liman olan Roro ve konteyner gemileri ile İsrail Hayfa liman ve Kızıldeniz kıyısında bulunan Akabe liman seferleri karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin en büyük limanlarından biri olan ve sadece Akdeniz ülkelerine yapılan seferlerin değil, uzak doğu ve Kuzey Avrupa ülkelerine de seferlerin gerçekleştirildiği Mersin liman ve gümrüğü ülkenin en yoğun dış ticaret merkezlerinden biridir. Buradan kalkan gemiler İsrail Hayfa liman bölgesine yaklaşık olarak 3-4 günde varabilmekte, Ürdün sınırına sadece 74km olan Hayfa’dan kara yoluyla Amman’a geçmekte oldukça kolay olmaktadır. İsrail Hayfa Liman olarak Beyrut, Şam, Kudüs ve Tel-Aviv’e de yakın olması sebebiyle, bu noktalara yapılabilecek sevkiyatlarda da tercih edilebilmektedir.

 

Ürdün’ün En Önemli Liman Kenti Akabe Seferleri İle Hizmetinizdeyiz

Yine Mersin liman kalkışlı gemiler, Ürdün’ün güneyinde yer alan Akabe liman bölgesine Suveyş kanalı aracılığıyla ulaşabilmektedirler. Ürdün’ün en büyük ihracat kalemlerinden olan madenlerin çıkartıldığı bölge Akabe liman bölgesine yakın olduğundan dolayı, maden yüklemelerinin büyük bir bölümü bu limandan yapılmaktadır. Daha önce kullanılan Suudi Arabistan’a ait limanlarda yaşanan vize ve gümrük sıkıntılarını da bu şekilde atlatabilen şirketler, güney Ürdün’e daha hızlı ve masrafsız bir biçimde ulaşarak hem pazara hem de hammaddeye hızlı ve efektif erişim sağlayabilmektedir.

Şah Lojistik olarak Mersin limanı üzerinden hem Akabe limanına hem de Hayfa limanına nakliyatlarınızı gerçekleştiriyoruz. Gümrüklerde sorun yaşamamanız adına bütün evrak işlerinde tecrübeli personellerimizle hizmetinizdeyiz. Güncel ve modern araç filomuz periyodik olarak resmi servisler tarafından kontrollerden geçiriliyor, böylece kaza, arıza gibi olumsuzlukların sevkiyatlarınızı etkilemesinin önüne geçiyoruz.

Ürdün pazarına iletmek istediğiniz her türlü ürün için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir, güncel tır ücretleri ve yasal prosedürler hakkında bilgi alabilir, sevkiyatınızla ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

 

Ürdün’e Tır Kaç Günde Gider?

2012 yılından itibaren İskenderun ve Mersin’den başlayan gemi seferleri ile Akdeniz ve Ortadoğu ülkeleri ile yapılan ticaret Suriye rotası yerine deniz üzerinden gerçekleştirilmeye başlamıştır. Ülkemizin orta doğudaki en önemli ticari partnerlerinden olan Ürdün ile de bu şekilde ulaşım kurulmaya başlanmıştır.

 

Ürdün’e Deniz Yolu İle Ulaşmanın Avantajları

Nakliye maliyetlerini düşüren ve daha kısa varış süresi sağlayan deniz yolu, kısa zamanda sektörün geneli tarafından benimsenmiş ve yoğun olarak kullanılmaktadır. Transit süre olarak kara yolundan daha avantajlı olan deniz yolu, tır kaç günde gider sorusunun ise sorulmasını engelleyememiştir. Ürdün’ün denize olan tek kıyısı Kızıldeniz üzerinde bulunan liman kentleri Akabe ve Eylat’tır. Ancak ülkemizden Ürdün’e ulaşılırken varış süresi çok uzayacağı ve transit süre yetmeyeceği için bu limanlar kullanılmamaktadır. İsrail’in Hayfa limanı Ürdün sınırından sadece 74km uzakta bulunmaktadır ve gemi ile varış süresi hava durumuna göre değişmekle beraber ortalama olarak 3-4 gündür.

 

Türkiye’den Amman’a Kaç Günde Ulaşılır?

Bu rota üzerinden Amman’a tır kaç günde gider sorusunun cevabı ise ortalama olarak 7 gündür. Bu süreye İsrail ve Ürdün gümrüklerinde yaşanan beklemeler ve Amman’a yapılacak yolculukta dahildir. Tabii ki gümrükte yaşanabilecek gecikmeler, arızalara, yolda yaşanabilecek problemler tır kaç günde gider sorusunun cevabının değişmesine ve transit süre aşımına yol açabilmektedir. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak için güncel ve modern araç filosu, tecrübeli şoförleri bulunan bizim gibi şirketleri tercih etmeniz işlerinizin rahatça ilerlemesi için önem taşımaktadır.

Şah Lojistik olarak müşterilerimizin nakliye ve lojistik en hızlı ve doğru şekilde karşılamak adına hizmet veriyoruz. Birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve bunu sağlamak adına her pozisyonda bütün çalışanlarımızı sürekli eğitimlerden geçiriyor, araçlarımızın bütün bakımlarını muntazaman resmi servislerinde gerçekleştiriyoruz. Evrak işlerinizin kesintisiz ilerlemesi için tecrübeli çalışanlarımız bütün prosedürler de yanınızda olmaktadırlar. Ürdün pazarına iletmek istediğiniz bütün yüklerinizi ihtiyaç ve isteklerinize en uygun ve en ucuz şekilde gönderimini sağlamaktayız. Güncel taşıma ücretleri ve yasal prosedürler konusunda müşteri temsilcilerimizi arayarak bilgi alabilir, sevkiyatınızla ilgili aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.