ŞAH LOJİSTİK

Suriye Frigo Nakliye

Sınır komşularımızdan olan Suriye ile ticaretimiz son yıllarda ülke de çıkan iç karışıklık nedeniyle kısmen de olsa ağırlaşmaya gitmiş olsa da özellikle temel ihtiyaç maddelerinin temini amacıyla önemli oranda ticaret hacmimiz bulunmaktadır. İhtiyaç maddelerinin özellikle hassasiyet içeren gıda maddelerinin Suriye’ye taşınmasında kullanılan araçlar genellikle soğutucuları bulunan frigo dorseli tırlar ile gerçekleşmektedir. Uzun yıllar taşımacılık sektöründe faaliyetlerde bulunan firmamız soğuk zincir ürün gruplarının taşınmasında son derece etkin rol oynamaktadır.

Mersin merkezli olarak kurulduktan sonra ülkemizin bir çok kritik bölgesinde irtibat ve şube ofislerini hayata geçirerek oldukça geniş bir alanda hakimiyet sahibi bulunan firmamız araç filosunda bulunan öz mal ve kiralık olmak üzere bir çok partner firma ile işbirliği çerçevesinde yeterli miktarda frigo dorse tırları hizmete sunmaktadır. Suriye frigo nakliye çalışmalarımızda kullanmakta olduğumuz tırlarımız eksi artı her türlü ısı ayarı yapılabilen yüksek modelli araçlardan oluşmaktadır.

Ülkemizden Suriye’ye yapılan frigo tır seferleri ülkede ki güvensiz ortamdan dolayı iç kesimlere değil de sınır kapılarına kadar yapılabilmektedir. Sınır kapıları iç kısımlarında oluşturulan tampon bölgelerde kurulan aktarma sahalarına kadar giden araçlarımız saha içerisinde hazır bekleyen Suriye tırlarına aktarılmak suretiyle iç kesimlere ulaşımı sağlanmaktadır.

Türkiye’de üretilen her türlü yaş ve kuru sebze meyve türleri, toprak mahsülleri, donmuş ürünler ve kimyevi maddeler dahil bir çok ürünün ısı ayarlı araçlar ile taşınması işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor, taşınan ürünlerin hassasiyetleri göz önünde bulundurularak azami gayretlerimiz neticesinde ilk günkü tazeliği muhafaza edilerek teslim noktasına sağlıklı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Avrupa ülkelerinden Suriye’ye frigo nakliye çalışmalarını da rahatlıkla yapabilen firmamız transit geçişleri Türkiye üzerinden sağlıyor, her türlü evrak düzenlemelerini gerektiği şekilde yaparak taşınan malın teslim noktasına en kısa sürede ulaşmasını sağlıyor. Sadece Türk plaka araçlarla yetinmeyerek yabancı plakalı tırlar ile de frigo taşımacılığı yapmakta olan firmamız ortaya koyduğu başarılı çalışmalarının neticesini her geçen gün büyüyen müşteri potansiyeline bağlamaktadır.

Suriye frigo nakliye çalışmaları yapan bir çok kuruluş arasında lider pozisyonda bulunan firmamız Türkiye ile Suriye arasında kara yolu taşımacılığın yanı sıra denizyolu konteyner nakliye hizmetleri de sunmaktadır.