ÖZBEKİSTAN PARSİYEL NAKLİYE

Özbekistan Boş imaj

Parsiyel Yük Ne Demek?

Çok büyük bir sektör olan nakliye sektöründe çok çeşitli hizmetler verilmektedir. Bu hizmetler içerisinde ise son yıllarda dikkat çeken ise parsiyel nakliye hizmetidir. Pek çok kişi yabancı bir sözcük olduğu için parsel yük ne demek sorusunu akla getirmektedir. Sözlükteki anlamı parçadır. Parsel yük ise parça eşya demektir. Başka bir şekilde ifade edecek olursak parça eşya taşımacılığı da diyebiliriz. Bu hizmet son yıllarda duyulan önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Bu ihtiyaç ise bazı kişilerin eşyalarının bir kısmını bir yere taşımak istemesidir. Evlerde bulunan fazla eşyalardan öğrenci evlerinin taşınmasına kadar her şey bu hizmet dahilinde olmaktadır. Yazlığınıza eşya gönderecek ya da oradan evinize eşya gelecek ise en uygun fiyatlı taşıma nakliye hizmeti parsel nakliyedir.

Şah Global Lojistik olarak kaliteli ve sorunsuz bir hizmeti sizler ile buluşturmaktayız. Bunun için yapmanız gereken sadece bizim ile iletişime geçmektir. Kalan süreci sizlerin adına bizler yapmaktayız. Böylelikle en ufak bir sorun oluşmadan eşyalarınız güvenli bir şekilde taşınmış olacaktır.

 

Parsiyel Yük Taşımacılığı Nasıl Olmaktadır?

Parsiyel yük ne demek sorusundan sonra akla gelen ikinci soru ise bu hizmetin nasıl olduğudur. Pek çok kişinin yeni yeni duyduğu bir hizmet olması farklı düşüncelerin oluşmasına neden olmaktadır. Hizmette sizlerin taşınmasını istediğiniz evraklar ekiplerimiz tarafından teslim alınmaktadır. Sonrasında ise eşyalar bir süre bir alanda depolanmaktadır. Belirli eşya sayısına ulaşıldığı zaman aynı güzergah üzerinde bulunan eşyalar nakliye kamyonuna teslim edilme sırasına göre yerleştirilmektedir. Belirlenen teslimat planına göre de hareket edilmektedir.

 

Neden Parsel Yük Taşımacılığı?

Parsel yük ne demek sorusunun yanıtı aslında pek çok kişi için aklındaki soruların yanıtının bulmasını sağlamaktadır. Çünkü iş yerlerinden diğer yaşam alanlarına kadar eşyaların bir nakliye firması ile anlaşılmadan taşınması çok kolay olmamaktadır. Bu nedenden dolayı hem eşya sayısı bir ev taşımaya göre daha az olduğunda ekonomik olarak da uygun bir seçenektir. Zahmetsiz ve en ufak bir sorun ile karşılaşmadan eşyaların taşınması için firmamız ile iletişime geçin.

 

Özbekistan Parsiyel Hacim Hesaplama

Özbekistan orta Asya ülkelerinden birisidir ve Türkiye ile Özbekistan arasında asırlarca önceye dayanan bir birliktelik vardır. Şah Lojistik olarak firmamız yıllardır iki ülke arasında taşımacılık yapmakta, çeşitli taşıma türlerinden ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız. Bu kapsamda Özbekistan’a parsiyel taşıma da yapıyoruz.

Parsiyel, parça, tüm olmayan manalarına gelir ve müşterilerimiz daha çok maliyeti düşürmek adına bu taşıma yöntemini tercih ederler. Bir güzergah üzerinde farklı müşterilerin yükleri parsiyel taşıma ile taşınır ve Özbekistan parsiyel hacim hesaplama buna göre yapılır. Eğer ürünler farklı müşterilere dağıtılacak olursa parsiyel sevkiyat gerçekleştirilmiş olur.

 

Özbekistan Parsiyel Hacim Hesaplama Nasıl Yapılır?

Özbekistan parsiyel hacim hesaplama bütün parsiyel taşımalarda olduğu gibi M3 üzerinden yapılır. Taşıma yöntemlerine göre değerler değişebilir.  Karayolu taşımacılığında 1 m3 tonajı 333 kg’dır. Denizyolunda 1 m3 tonajı 1000 kg’dır. Havayolu taşımalarında ise 1 m3 167 kg olarak değerlendirilir.

Parsiyel yük hesaplaması yapılırken en X boy X yükseklik X adet şeklinde hesaplama yapılır. Taşıma türlerine göre bu sayede tonaj hesaplaması gerçekleştirilir. Mesela karayolu parsiyel taşıma için m3 hesabını 100 (en) X 120 (boy) X 100 cm (yükseklik) hesabını tonaja (100 kg) göre yapalım. Bu durumda 100 X 120 X 100= 1.2 m3 sonucuna ulaşırız. Tonaj 333 kg altında çıktığı için değer, 1.2 m3 olarak karşımıza çıkar. 334 kg olsaydı bu sefer 2 m3 olarak almamız gerekirdi.

 

Özbekistan Parsiyel Hacim Hesaplama ve Taşımacılık Türleri

Özbekistan parsiyel hacim hesaplama yaparken taşımacılık türleri önem taşır. Bu noktada başlıca parsiyel taşımacılık türleri şunlardır:

  • Karayolu parsiyel taşıma: En sık tercih edilen lojistik yöntemidir. Kara araçları kullanılarak RUT planlaması ile dağıtım yapılır. Yükleme işlemleri kapıdan ya da depodan yapılarak yine aynı noktalara indirilebilir.
  • Havayolu parsiyel taşıma: Bir diğer parsiyel taşımacılık türü olup yükleme işlemleri havaalanlarında veya havalimanlarında yapılır. Gümrüklü yükler taşınabilir ve indirme de yine havaalanı veya havalimanına yapılır.
  • Deniz yolu parsiyel taşıma: Konteyner ya da açık yük şeklinde taşınır. Limanlarda dolum işlemleri yapılır.

 

Özbekistan Parsiyel Nakliye Fiyatları

Şah Lojistik olarak çeyrek asra yakın süredir Türkiye ile Özbekistan arasında nakliye faaliyetleri yapıyoruz. Türk cumhuriyetlerinin hemen tamamında olduğu gibi Özbekistan’da da çalışmalarımızı yürütüyor, farklı lojistik türlerinde yük taşımaya devam ediyoruz. Bunların başında da uygun Özbekistan parsiyel nakliye fiyatları ile gerçekleştirdiğimiz parsiyel taşıma geliyor.

Parsiyel taşıma aynı güzergaha gidecek birden fazla yükün tek araçla taşınması şeklinde oluyor. Taşınan yükler aynı müşterimizin olup farlı iniş noktalarına gidecek olabileceği gibi aynı güzergahta, farklı iniş noktalarına gidecek farklı müşterilerimizin de olabilir. Önemli olan aynı güzergah olmasıdır.

 

Özbekistan Parsiyel Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Özbekistan parsiyel nakliye fiyatları diğer nakliye fiyatlarına nazaran daha ekonomiktir. Bu yüzden de oldukça fazla rağbet görür. Parsiyel yüklerin bir hesaplama biçimi vardır ve bu kapsamda taşınan yükün ağırlığıyla beraber hacmi de önemli bir etkendir. Her ne kadar karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu parsiyel taşıma türlerinde fiyat hesaplama farklı olsa da karayolu ile Özbekistan parsiyel nakliye fiyatları hesaplanırken metreküp, ağırlık ve lademetre kullanılarak gerçekleştirilir.

Karayolu için Özbekistan’a gidecek yüklerin metreküp hesaplaması yapılırken en x boy x yükseklik x adet şeklinde gerçekleştirilir. 1 m3 333 kg, 1 ton 3 m3, 1 ldm 1750 kg’dır. Hesaplamaları yaparken en temel husus, noktalardır ve noktaları doğru yere koymadığınız taktirde yanlış fiyatlar ortaya çıkabilir.

 

Uygun Fiyatlı Özbekistan Parsiyel Nakliye Firmaları

Özbekistan parsiyel nakliye fiyatları konusunda firmamız yıllardır en avantajlı fırsatları sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızda bütçe dostu fiyatlar ile karşınıza çıkıyoruz. Bu yüzden tarafımızdan teklif almadan parsiyel yüklerinizi yola çıkarmamanızı tavsiye ediyoruz. Çalışmalarımızda İran, Türkmenistan üzerini kullanıyor, yükleme anında teslime kadar bütün sürecin en kısa sürede tamamlanmasını sağlıyoruz. Yükleriniz ekseriyetle 8 – 10 içerisinde Özbekistan’daki varış noktalarına ulaşmaktadır.

Parsiyel yüklerinizi İstanbul’daki modern depolarımızda topluyoruz ve haftanın belli günlerinde çıkış yaparak varış noktasına ulaştırıyoruz. Tamamı alanında uzman, tecrübeli ve deneyimli ekiplerimizle süreci yürütüyor, profesyonel şoförlerimiz ve birbirinden modern araçlarımızla yüklerinizi taşıyoruz. Bütün Özbekistan parsiyel yüklerinizi için sigortalı araçlarımızı kullanıyoruz.

 

 

Özbekistan Parsiyel Nakliye Güzergahı

Türk Cumhuriyetleri’ne nakliye konusunda isim yapmış nadir kuruluşlar arasında bulunan firmamız Şah Lojistik, çeyrek asra yakın bir zamandan bu yana nakliye hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir. Asya ülkelerinin en fazla ihracat yapılan ülkelerinin başında gelen Özbekistan’a komple tır taşımacılığının yanı sıra düzenli olarak parsiyel çıkışlarda yapmakta olan firmamız İstanbul’da bulunan modern depolarında bir araya getirdiği parsiyel grubu yükleri haftanın belirli günleri çıkış yapmak suretiyle Özbekistan şehirlerine ulaştırmaktadır.

Ebat ve ağırlıkları itibarı ile değerlendirmeye alınan parsiyel yüklerle ilgili taşıma fiyatlarımız oldukça makul düzeydedir. Taşınabilir özellikte bulunup ihracat kapsamında bulunan ticari içerikli gümrüklü her türlü parsiyel yükün nakliyesini yapabilen firmamız Şah Lojistik, aynı zamanda üçüncü ülke kapsamında bulunan transit içerikli yüklerin de antrepo veya liman sahalarından alınarak başta Taşkent olmak üzere Özbekistan’ın tüm şehirlerine gümrük teslimi ulaşımını sağlamaktadır.

İstanbul dışında bulunan illerimizde mevcut parsiyel yüklerin Özbekistan’a taşınması işlemleri öncelikle bulundukları şehirlerden iç nakliye ile alınarak İstanbul depolarımıza getirilmeleri şeklinde sağlanmakta, firmamız ülkemizin tüm şehirlerinden İstanbul’a iç nakliye hizmetleri de sunabilmektedir. Depomuza getirilen parsiyel yükler deneyimli personellerimiz ve modern ekipmanlarımız vasıtası ile tırlar içerisinde yerleştirilmekte, araçlarımız yeterli doluluğa ulaştıktan sonra gümrük yapılmak üzere gümrük noktalarına giderek çıkış işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Özbekistan parsiyel nakliye çalışmalarımız komple tır nakliyesinde olduğu gibi genellikle İran, Türkmenistan üzeri güzergah kullanılmak üzere gerçekleşmekte, yükleme anından teslim anına kadar geçen süre oldukça kısa tutulmaya çalışılmakta, 8-10 gün gibi kısa bir süre içerisinde Özbekistan’da varış noktalarına ulaştırılmaktadır.

Kaliteli hizmet politikalarından taviz vermeden ciddiyetle hizmet sunan firmamız Şah Lojistik, Özbekistan parsiyel nakliye firmaları içerisinde özel ve titiz çalışmaları ile öne çıkmakta, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarından dolayı beğeni ve teşekkür bildirimleri almaktadır. Firmamızın özellikle tercih edilen nakliye kuruluşu olma sebeplerinin başında iş takibini sorunsuz yapan, tüm parsiyel yük taşıma hizmetlerinde sigortalı araçlar kullanan bir firma olmamızdır.

Özbekistan parsiyel nakliye taleplerinizi bildirebileceğiniz mail ve telefonlarımız tam gün anlayışı ile hizmete açık bulunduğundan günün her anı gelen talepler anında değerlendirmeye alınır, en kısa üre içerisinde uygun navlun teklifleri ile dönüş sağlanır.


FİLOMUZ
KOMPLE TAŞIMACILIK

HAKKIMIZDA

Türkiye ve Özbekistan'da Güvenli ve hızlı hizmet, taşımacılıkta öncü olmayı hedefliyoruz.

FRİGO
 
FRİGO

KALİTE POLİTİKAMIZ

Özbekistan Nakliye ile kaliteli hizmetimiz gereği tüm yüklerinize özen göstererek...

FRİGO

VİZYON MİSYON

Türkiye ve Özbekistan'da Güvenli ve hızlı hizmet, taşımacılıkta öncü olmayı hedefliyoruz.

FRİGO

PARSİYEL NAKLİYE

Özbekistan nakliye alanında oldukça önemli bir paya sahip bulunan parsiyel taşımacılık...