norveç nakliye

Dünyanın ve Avrupa kıtasının en kuzeyinde bulunan İskandinav ülkelerinden Norveç kuzey kutbuna yakınlığı sebebi ile yılın büyük bölümünde kış şartlarında yaşam sürdüren bir ülkedir. Coğrafi yapısı ve iklim şartlarından dolayı üretime elverişli bulunmayan topraklara sahip olması münasebetiyle temel ihtiyaç ve tüketim maddelerinin büyük çoğunluğunu yurt dışından tedarik etmekte olan Norveç en fazla ithalat yaptığı ülkelerden biri olan Türkiye ile ticari ilişkilerini sürekli olarak sıcak ve güncel tutmaktadır.

Ülkemizden Norveç’e binlerle ifade edilen ürün çeşidinin ihracatı yapılmakta olup bu ihracatın büyük çoğunluğu karayolu tır nakliyesi ile gerçekleşmektedir. Bu noktada devreye giren uluslararası alanda önemli işlere imza atmış olan firmamız Şah Lojistik, Türkiye Norveç arası ihracat ve ithalat yük taşımalarında pastadan büyük bir dilime sahip bulunmaktadır. Türkiye’nin tüm bölgelerinde üretimi yapılmakta olan ürünlerin Norveç’e taşınması konusunda oldukça gayretli çalışmaları bulunan kuruluşumuz Norveç’e komple tır taşımacılığının yanı sıra her hafta belirli günler çıkış yapmakta olduğu parsiyel yük taşıma hizmetleri de sunmaktadır.

Aynı zamanda Norveç ağır nakliyat, frigo taşımacılık, konteyner nakliye gibi çalışmaları da bulunan firmamız yerli ve yabancı bir çok marka ve model tır ile donattığı araç filosunda bulundurduğu personel ve ekipmanları ile oldukça kaliteli bir lojistik servis hizmeti sunmaktadır.  Ülkemizden Norveç’e ihracat yükü götüren özellikle frigo dorse tırlarımız, ülkenin neredeyse tek geçim kaynağı olan balık türlerinin ülkemize ve ülkemiz üzerinden üçüncü ülkelere transit olarak taşınmasında da önemli ölçüde hizmet sunmaktadır.

Karayolu ile ülkemize en uzak mesafeye sahip ülkelerden biri olan Norveç’e ortalama 6-7 gün gibi kısa bir sürede ulaşabilen tırlarımız deneyimli sürücülerimiz kontrolünde hareket etmekte, tır ve sürücülerimizi kontrol eden operasyon ekibimiz her an işinin başında bulunarak yüklerin yükleme anından teslim edilme anına kadar gelişen tüm süreci en be an yakın takibe alarak olası muhtemel her hangi bir sorun ve arızanın oluşmasına mahal vermeden teslim noktalarına ulaşmaları sağlanmaktadır.

Norveç’e nakliye hizmetleri dışında depolama ve gümrükleme gibi hizmetleri de bulunan firmamız Şah Lojistik Norveç’te ithalat gümrük işlemlerinin kolaylıkla neticeye ulaştırılması adına orada da gümrük hizmetleri sunabilmektedir.