Metreküp Hesaplama

Nakliye sektöründe çok fazla detay bulunmaktadır. Bu detaylardan biri ise en uygun nakliye aracının belirlenmesidir. Çünkü taşınacak eşya sayısı evden eve iş yerinden iş yerine değişiklik göstermektedir. Bunun yanında ise güvenli bir şekilde taşınabilmesi içinde doğru bir yerleştirme planı yapılması gerekmektedir. Alanında uzman kadromuz ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Çünkü geniş filo seçeneklerimiz içerisinde eşya ne kadar fazla olursa olsun ideal olan aracı belirlememiz çok kısa belirlemekteyiz. Metreküp hesaplama yöntemi ile nakliye hizmetlerinde büyük bir gelişme yaşanmıştır. Uluslararası kalite standartlarında sizler ile buluşturduğumuz bu yöntem ile de sektöre imzamızı attık.

 

Hacim Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Matematiksek olarak incelendiğinde hacim taban alanı ile yüksekliğin çarpılması ile elde edilmektedir. Hacim hesaplaması yapılmadan önce 1+1 mi ya da 2+1 mi ev olduğu önemli bir noktadır. Evinizde, iş yerinizde yer alan bütün eşyaların hacimleri teker teker ve adetleri de ekleyerek toplam hacmi bulabilirsiniz. Bu amaç ile geliştirilen hesaplama programları bulunmaktadır. Onlardan da yardım alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise nakliye kamyonları seçenekleri incelemektir. Bu seçenekler ise;

  • 1+1 ev
  • 2+1 ev
  • 3+1 ev
  • Daha büyük evler için
  • İş yerlerine özel

olarak devam etmektedir. Genellikle evlerde pek çok eşyanın boyutu standart olduğu için bu seçenekler oluşturulmuştur. Toplam hacim belirlendikten sonra tarih ve saat belirlenerek taşınma işlemi başlamış olmaktadır.

 

Metreküp Hesabını Nasıl Yapabilirsiniz?

Metreküp hesaplama yapmadan önce eşyanızın sırası ile;

  • Boyunu, enini ve yüksekliğini ölçün.
  • Sonrasında bu değerleri birbirleri ile çarpın.
  • 1 metre yükseklik, 2 metre genişlik ve 1 metre enindeki bir eşyanın hacmi 2 metreküptür.
  • Koliler içinde bu hesaplama yapıldıktan sonra da hepsinin toplanması ile net hacim ortaya çıkmaktadır.

Araçlarda farklı farklı hacimlerde olduğu için sizin için en uygun aracın belirlenmesinde en doğru yaklaşımdır. Böylelikle en ufak bir sorun olmadan taşınmak mümkün hale gelmektedir. Bunun yanında ise eski taşınma anıları ise yerini daha güzel anılara bırakmaktadır.

Detaylı bilgi için bizi arayınız.