ŞAH LOJİSTİK

PARSİYEL NAKLİYE

Makedonya nakliye alanında oldukça önemli bir paya sahip bulunan parsiyel taşımacılık, son derece büyük bir hacim ve kapasitede bulunmaktadır. Parsiyel nakliye komple tır taşımacılığı gibi standart seyirde değil de daha teferruatlı çalışmalar gerektirmektedir. Uzun yıllardan bu yana Türkiye Makedonya hattında lojistik faaliyetlerini sürdürmekte olan firmamız Şah Lojistik özel çalışmalar ve sağlam alt yapısını oluşturduktan sonra Makedonya parsiyel nakliye çalışmalarına da başlamıştır.

Parsiyel nakliye çalışmaları komple tır taşıması gibi yüklerin bulundukları adreslerden tırın yüklenip kapanması şeklinde yapılamadığından depolama sistemi geliştirilerek sağlanmaktadır. Belli noktalarda oluşturulmuş parsiyel yük depolarında toplanan malzemeler bir tırı dolduracak çoğunluğu yakaladıktan sonra çıkışlar yapılmaktadır. Parsiyel yük taşıma çalışmaları yapan tüm firmalarda olduğu gibi firmamızda depolarını İstanbul ilimizde kurmuş, Anadolu ve Avrupa yakalarında kurduğumuz depolarımızdan haftanın belirli günleri çıkış yapmak suretiyle Makedonya parsiyel nakliye çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Parsiyel çalışmalarımız taşınacak yüklerin bulundukları adreslerden alınmaları ve yüklerin depolarımıza yük sahiplerinin kendi imkanlarıyla göndermeleri şeklinde sağlamaktayız. Makedonya teslimatlarını müşteri talepleri doğrultusunda varış yapılan şehrin gümrük noktasına veya teslim edilmesi gereken adreslere kadar taşınması suretiyle gerçekleştirmekteyiz. Ticari eşya kapsamında bulunup taşınabilir özelliği bulunan her türlü parsiyel ve kargo kapsamlı yük grubunun taşınmasını gerçekleştirebilmekteyiz. Makedonya’ya ihraç edilen parsiyel yükler başta başkent Üsküp olmak üzere diğer tüm şehirlere gümrük veya adres teslimi şeklinde ulaştırılmaktadır.

İstanbul dışından bulunan illerimizden Makedonya’ya gönderilmesi planlanan parsiyel yükler iç nakliye yaptırılmak suretiyle İstanbul depolarımıza ulaştırılmaktadır. Yine müşteri talepleri doğrultusunda iç nakliye kısmının sağlanmasını da firmamız yapabilmektedir. Depolarımıza gelen parsiyel yüklerin gümrükleme işlemleri komple tır nakliyesinde olduğu gibi Erenköy ve Muratbey gümrüklerinden yapılmakta, yurt dışına çıkışlar genellikle Yunanistan girişli İpsala sınır kapısından gerçekleşmektedir. 24 saat gibi oldukça kısa süren transit sürelerde teslimatlar yapan araçlarımız Türk ve Makedonya plakalı tırlardan oluşmaktadır.

Transit kapsamında bulunan parsiyel yüklerin taşınmasını Türk plakalı tırlar ile sağlıyorken ihracat kapsamlı yüklerin nakliyesini genellikle Makedonya plakalı tırlar ile gerçekleştiriyor, bu tırlar ile yaptığımız parsiyel nakliye çalışmalarımızda oldukça makul taşıma fiyatları oluşturabiliyoruz.