Lojistik Stratejileri

Ne Lojistik Stratejisi mi?

Bir firma hangi lojistik organizasyonu en uygun maliyetli mevcuttur hizmet düzeylerini belirleyen bir lojistik stratejisi oluşturur. tedarik zincirleri sürekli değişiyor Çünkü gelişen bir şirket belirli bir ürün hattı, belirli ülke veya belirli müşterileri için lojistik stratejiler geliştirebilir.

Neden Lojistik Strateji Uygulamaları

Tedarik zinciri sürekli değişiklik ve her türlü lojistik organizasyon etkileyecektir. Tedarik zincirinin esnekliği uyum için şirketler geliştirmeli ve resmi bir lojistik stratejisinin uygulanması.  Bu şirketin yakın değişikliklerin etkisini belirlemek ve örgütsel ve işlevsel değişikliklerin hizmet düzeylerini sağlamak için yapmak azaltılmış değildir sağlayacaktır.

Ne Lojistik Strateji Geliştirme yer almakta mıdır?

Bir şirket kendi lojistik organizasyon dört ayrı düzeyde bakarak bir lojistik strateji geliştirmeye başlayabilirsiniz.    Her şirket için farklı bileşen alanlar ancak listede en azından aşağıdaki içermelidir şunlardır:

Ulaşım: düzeyleri ulaşım stratejileri yardım hizmeti mevcut mu?
Ne lojistik dış kaynak olarak kullanılır fonksiyonu? Benim bir üçüncü parti lojistik şirketi hizmet düzeylerini iyileştirmek ile ortaklık?
Lojistik Sistemleri: gerekli mi mevcut lojistik sistemleri yeni veya strateji sistemleri lojistik bir sağlamak veri düzeyinin gerekli başarıyla uygulamak?
Yarışmacılar: İnceleme ne rakip sunuyoruz.  Şirketin müşteri hizmetlerine Can değişiklikleri hizmet seviyelerini iyileştirmek?
Bilgi: Doğru zaman ve Is-bilgi sürücüler lojistik organizasyon gerçek? veriler yanlış ise o zaman hata olacaktır yapılır kararlar.
Strateji Gözden Geçirme: strateji hedefleri ve şirket hattı ile örgütün lojistik mı hedeflerin. 

Başarıyla uygulanan lojistik stratejisinin en üst düzeyde mümkün tedarik zinciri meydana değişikliklere rağmen hizmet düzeylerini korumak için varız şirketler için önemlidir.