kuveyt nakliye

Diğer birçok Arap yarımadasında olduğu gibi Kuveyt’in de en büyük ve önemli gelir kaynaklarının başında petrol üretimi gelmektedir. Petrol üretimine uygun topraklarında meydana çıkan petrolün dünya pazarında önemli bir konuma sahip bulunması ekonomik anlamda ülkenin son derece gelişmiş olduğunun bir göstergesidir. Tüm dünya ülkelerine petrol ihracatı yapan Kuveyt aynı şekilde ülkemize de önemli miktarda petrol ve ürünlerinin ihracatını gerçekleştirmektedir.

Millet olarak duygusal bağlarımızın da bulunduğu Kuveyt ile ticari ilişkilerimiz son derece önemli boyutlara ulaşmış, iki ülke arasında yapılan ticaret anlaşmaları kapsamında hatırı sayılır oranda nakliye seferleri düzenlenmektedir. Yapılmakta olan nakliye çalışmalarının büyük bölümünde pay sahibi bulunan firmamız Şah Lojistik tüm Arap ülkelerine olduğu gibi Kuveyt’e de düzenli olarak tır nakliye hizmetleri vermektedir.

Ülkemiz de bol miktarda üretimi yapılmakta olan özellikle sebze meyve türlerinin Kuveyt’e taşınması işlemleri frigo dorseli tırlar ile sağlanmakta, Suriye de son dönemlerde yaşanan iç karışıklığın yol açtığı güvensiz ortam nedeniyle sevkiyatlar araçların Mersin ve İskenderun limanlarından hareket eden roro gemileri ile ulaşmaktadır.

Türkiye ile Kuveyt arası ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarının aranan firması konumunda bulunan kuruluşumuz Şah Lojistik çeyrek asra yakın bir zamandır sektörde faaliyetlerini sürdürmekte, uzun yıllar sektörde olmuş olmasından kazandığı tecrübeleri ile Kuveyt Nakliye hattının nadir kuruluşları arasında bulunmaktadır.

Ortaya koyduğumuz başarılı çalışmalarımız, özellikle proje işlerde sergilemiş olduğumuz performansımız, yüksek modelli tırlarımız ve profesyonel operasyon ekibimizle kaliteli işlere imza atıyor, sektörde gündem belirleyen konuma sahip bulunuyoruz.

Kuveyt’e komple tır taşımacılığı ile birlikte parsiyel nakliye hizmetleri de verebilen firmamız parsiyel nakliyelerin büyük bölümünü İstanbul limanlarından çıkışlı olarak konteyner nakliyesi ile son derece makul taşıma fiyatları ile gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Kuveyt ağır nakliyat, konteyner nakliye ve frigo tır taşıma hizmetleri de bulunan Şah Lojistik taşıma hizmetlerine ek olarak depolama, gümrükleme ve acentelik hizmetleri de sunmaktadır.

Türkiye Kuveyt arası ihracat ve ithalat yük taşıma taleplerinizi firmamıza yazılı veya sözlü olarak bildirebilir, en kısa süre içerisinde beklentilerinizi karşılayabilecek taşıma koşulları ve bütçenize en uygun nakliye navlun tekliflerimizi alabilirsiniz.