Slide background

ŞAH LOJİSTİK

Kazakistan Nakliye

Slide background
Slide background

Kazakistan Konteyner Taşımacılık

Şah Lojistik ambalajlama depolama, stok kontrol etiketleme, sigorta, gümrükleme ve iç nakliye gibi faaliyetlerin tamamını uygun konteyner araçları ile kaliteden ödün vermeden, müşterilerine en iyi ve mükemmel hizmeti sunar.

Bu süreç boyunca, en son bilişim ve enformasyon sistemlerini kullanır, müşterilerine kesintisiz bilgi akışı sağlar.Mersinden Türkiye'nin dört bir yanına konteyner taşımacılığı, hizmeti gümrükleme liman içi işlemler ve konteyner iç nakliye hizmetlerindede Mersindeki konteyner nakliye firmaları arasında öncü durumda olan Şah lojistik kaliteli hizmete devam etmektedir

Global ekonominin teknolojiyle gelişmesine paralel olarak karayolu ve deniz yolu taşımacılığı ihtiyaçları karşılayamaz hale gelince, demiryolu taşımacılığı hayatımızda daha fazla önem kazanmaya başlamıştır.Düzenli olarak çalışan Derince - Yenice, Mersin - Gaziantep, Mersin - Kayseri, Konya, Osmaniye, Eskişehir - Yenice hatlarının yanı sıra talep edilen güzergahta kiralık vagonlar ile hizmet verilmektedir.

Mersin Şehirlerarası Konteyner Nakliye

Adres : Çay Mahallesi Deliçay Mevkii Nakliyeciler Sitesi No:27 Mersin/TÜRKİYE

Telefon : +90 324 233 09 09

Fax : +90 324 233 09 53

Cep : +90 530 142 10 10

Konteyner Taşımacılığının Avantajları

Konteyner zaten yapı itibarıyla ambalaj olma niteliğindedir. Konteyner içindeki yükleri dış etkenlere karşı korur. Bu beraberinde değişik ölçülerdeki malların konteyner içinde en uygun biçimde yerleştirildiği birim kap haline gelmiştir. Oyuncak, ilaç gibi mallarda ambalaj giderlerini yarı yarıya düşürür.

2- Depolama masraflarından tasarruf:

Konteyner biçimi, dış ve iç ölçüleri ile özellikleri nedeniyle depo görünümündedir. Beraberinde malların depolanma masraflarını azaltmaktadır. Yapılan hesaplamalara göre, konteyner kullanımı halinde depo yerinden azami tasarruf sağlanmaktadır.

* Yüklemenin süratlendirilmesi nedeniyle zaman tasarrufu:

Konteyner standart olduğu için yükleme birim birim yapılır. Bu da hata yapma ihtimalini ortadan kaldırır.Limanda gecikmeyi, sıkışıklığı ve düzensizliği önler. Zaman tasarrufu sağlar. Mersin konteyner nakliye firmaları - Hatay konteyner nakliye.

3- Biçimlettirme nedeniyle maliyetin azaltılması:

Konteyner taşımacılığının en önemli özelliği parça yüklerin birleştirilmesi ile yapılan taşımacılık tekli oluşturulur. Bu arada bu yüklerin tek bir konteyner olarak elle geçmesi ve muamele görmesi zaman ve para tasarrufu sağlar. Mersin konteyner nakliye firmaları

4- İşgücü tasarrufu:

Konteyner yükleme ve tahliyesi genel kargoya göre daha az işgücüyle daha süratli yapılabilmesi sağlamıştır. Bunun dışında diğer kombine taşımacılık modüllerine adapte olmasıyla yükün nihai noktaya varmasına kadar olan süre içinde azami işgücü tasarrufu sağlar. Özel teçhizatlarla mekanize olmuştur.Konya

5- Sigorta giderlerinden tasarruf:

konteyner taşımacılığı yapan firmalar

Konteynerın kendisinin en iyi koruyucu olması nedeniyle hasar ve hırsızlık oranlarında büyük oranda azalma olmuştur.Konteyner taşımacılığında yapılan tecrübelere göre şu hasar türleri tespit edilmiştir. Konteynerın kaybolması;

 • Fırtınada gemiden düşme,
 • Liman terminalinden çalınma
 • Kırılma (içinin iyi istif yapılamadığı hallerde mallar kırılabilir),
 • Paslanma,
 • Konteyner ile yeni bir zarar tipi, ısı farklarından dolayı iklim değişiklikleriyle birlikte konteynerın içinde terleme olmakta ve dipte su birikintileri meydana gelmektedir.Bu hasar biçimine Sweat damage /terleme hasarı denir.Önleme yolu nem alıcı maddeler veya yeni geliştirilen aletlerdir.

Umman’ın başkenti Muskat’ta 07-09 Eylül 2015 tarihlerinde kapılarını açacak 10.Food&Hospitalty fuarının satışları devam etmektedir.

İstanbul Şekerpınar ve Avrupa yakasın dan yüklemeli aşağıda belirtmiş olduğum bölgelere yüklememiz mevcut olup bu bölgelere gidecek dahili taşıma araçlarınız mevcut ise tarafımla irtibata geçmenizi rica ederim.

Yükleme Yapılacak Bölgeler

 • İzmir
 • Samsun
 • Muğla
 • Denizli
 • Ankara
 • Kayseri

gıda pazarı 1,4 milyar $’ı bulan hacmiyle yatırıma ve/veya ihracata elverişli bir pazar olmakla birlikte gümrük vergilerinin birkaç ürün hariç çok düşük yada %0 olmasından dolayı uluslararası rekabete açık bir pazardır.

Umman'ın GSYHÝ'sine büyük katkıda bulunan gıda ve otel ekipmanları endüstrisi, Hükümetin beş yıllık

(2011-2015)alt yapı geliştirmesi dahilinde ülke çapında yürütülen milyar dolarlık otel-tatil projelerinin giderek artması ve turizm tanıtım programlarının yoğunlaşması nedeniyle önemli ölçüde büyüme göstermekte. Ülke genç nüfusu ile birlikte artan satın alma gücü, özellikle endüstriyel mutfak segmentinde uluslararası tedarikçiler ve zincirler için önemli bir pazardır

Konteyner ve Vagon Nakliye
Konteyner ve Vagon Nakliye
.
Şah Lojistik
Adres: Cami Şerif Mh.5206 sok. Dilek apt. Kat 2. no 4,Merkez, Mersin
Telefon: +90 324 233 09 09 / -