İRAN KOMPLE TIR VE PARSİYEL NAKLİYE HİZMETLERİ

İRAN KOMPLE TIR VE PARSİYEL NAKLİYE HİZMETLERİ

Uluslararası dış ticaret ve taşımacılık alanında en yoğun faaliyetler içerisinde bulunduğumuz ülkelerden biri olan İran ile ikili ilişkilerimiz tarih itibarı ile oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Ülkemizde üretimi yapılmakta olan yüzlerce çeşit ürünün İran’a ihraç edilmesi ile bir o kadar çeşit ürünün İran’dan ülkemize ithal edilmesi işlemleri iki ülke arasında ki ticaret kapsamında ortaya çıkan sonuçlardır.

İhracat ve ithalat içerikli ürünler ağırlıklı olarak karayolu nakliyesi ile sağlanmakta olduğundan her iki ülkenin tır nakliye şirketi sayısı da oldukça yüksek orandadır. İki ülke arasında yapılmakta olan lojistik faaliyetlerinde Türk ve İran plakalı tırlar ile düzenli sevkiyatlar yapılmaktadır. Ülkemiz genelinde faaliyet göstermekte olan İran nakliye firmaları genel itibarı ile komple tır nakliye çalışmaları yapıyor olsa da büyük bölümü aynı zamanda düzenli parsiyel nakliye hizmetleri de sunmaktadır.

Lojistik sektöründe uzun yıllardan bu yana faaliyetlerde bulunmakta olan Arınak Lojistik Türkiye-İran arası taşımacılık hizmetleri anlamında sektörde aranan ve tercih edilen şirketler arasında yer almaktadır. İran'a ihracat ve ithalat yük taşımacılığı ile birlikte yurt dışından ülkemize gelmiş olup ülkemiz üzerinden İran’a transit olarak geçmesi gereken ürün gruplarının taşımacılık işlemlerini de başarılı bir şekilde yerine getirme konusunda tüm bilgi ve birikime sahip bulunan firmamız üçüncü ülke kapsamlı yük taşımacılığı işlemlerini tüm detayları ile gerçekleştirmektedir.

İran’a yapılan sevkiyatlarda tır karnesi ve cmr sigortası güvencesi kapsamında yapılan güvenli taşımacılık hizmetleri kapsamında 24 tona kadar ağırlığı bulunan standart yük taşımacılığı dışında ayrıca gabari dışı ağır nakliyat, frigo dorse tır nakliyesi ve konteyner nakliye gibi tüm taşıma yöntemlerinde hizmet sunan firmamız İran nakliye  konusunda ki tecrübeleri ve ortaya koyduğu performansı ile sektörde adından sıkça söz ettiren nakliye kuruluşudur.

Firmamız Mersin merkez ofisi ve İstanbul şube ofisi ile birlikte tüm iran lojistik faaliyetlerini İran’da bulunan acenteleri ile koordinasyon içerisinde sürdürmekte olduğundan tamamı ile sorunsuz lojistik destek hizmetleri sunmaktadır. Deneyimli personelleri ile 7/24 çalışma anlayışına dayalı olarak aktif bulunan firmamız gelen tüm İran taşıma taleplerine anında yanıt sistemi ile olumlu karşılıklar vermektedir.

Haber kaynağı: İstanbul lojistik firmalar