fransa nakliye

Taşımacılık alanına adım attığımız ilk günden bu yana kat ettiğimiz yol hatırı sayılır niteliktedir. Sektöre ilk girdiğimiz yıllarda Asya ülkeleri ile başladığımız meslek hayatımız zaman içerisinde gelen taleplerin yoğunluğuna bağlı olarak Avrupa hattına da açılmamızı gerekli hale getirmiştir. Avrupa hattında ki çalışmalarımız öncelikle büyük ülkelere yapılan sevkiyatlarla başlamış sonrasında  kıtanın tamamına yayılmıştır.Avrupa’nın en fazla çalışma yaptığımız ülkelerinin başında Fransa gelmektedir. 

Şah Lojistik olarak  Türkiye’den Fransa’ya ihracat yük taşımaları ile Fransa’dan Türkiye’ye ithalat nakliye çalışmalarımız aynı zamanda Fransa’dan Türkiye üzeri geçişle orta doğu ve Asya ülkelerine transit geçişli üçüncü ülke yük taşıma hizmetleri de veriyoruz.

Fransa nakliye çalışmalarımızın büyük çoğunluğu karayolu ile yapılıyor olsa da kısmi oranda denizyolu nakliyesi hizmetleri de sunmaktayız. Özellikle limanlarımızdan Fransa limanlarına roro gemi çıkışlı tır nakliye çalışmalarımız oldukça rağbet görmekte, haftanın belirli günleri kalkış yapan roro gemileri ile hareket eden tırlarımız Fransa limanlarına inmesinin ardından teslim noktalarına karayolu ile devam etmektedir.

Fransa’ya karayolu ile komple tır taşıma çalışmalarımız 24 tona kadar olan taşınabilir ticari, gümrüklü her türlü ürünün sevk edilmesi ile devam etmektedir. Aynı zamanda haftanın belirli günleri İstanbul depolarımızdan çıkış yaptığımız Fransa parsiyel nakliye çalışmalarımızda aralıksız devam etmekte, metreküp ve ağırlık bazında fiyatlandırdığımız parsiyel taşıma navlunlarımız oldukça cazip rakamlara tekabül etmektedir. Parsiyel çıkışlarımız Erenköy ve Halkalı gümrüklerinde gümrük işlemlerinin yapılmasına müteakip yapılmakta, teslimatlar Fransa’da gümrük noktaları veya adreslere kapı teslimi yapılmak suretiyle ulaştırılmaktadır.

Fransa çalışan nakliye firmaları arasında oldukça kapsamlı çalışmalar yapan nadir kuruluşlar arasında yer alan firmamız Şah Lojistik, gabari dışı ağır nakliyat, konteyner nakliye, frigo tır nakliyesi gibi alanlarda da hizmet vermekte, bu tür taşımaların tamamında müşteri memnuniyeti hedeflendiğinden taşıma fiyat tekliflerimiz oldukça makul düzeylerde tutulmaktadır.

Fransa’nın başta Paris ve Lyon şehirleri olmak üzere kuzeyden güneye, doğudan batıya tüm şehirlerine seferler yapan tırlarımız genellikle yüksek modelli olup Türk ve yabancı plakalı araçlardan meydana gelmektedir. Tırlarımızı kullanan sürücülerimiz Avrupa hattında özellikle tecrübeli bulunan şoförlerden seçildiğinden yükleme anından teslim anına kadar olan süreci oldukça kısa sürede geçebilmekteyiz.