Depo Düzeni Planlama

Giriş

Bir depo düzeni ya da yeni ürün karşılamak için depo operasyonları için daha fazla esneklik eklemek için değiştirilmesi gerekebilir.  Yeni bir depo düzeni ayrıntılı bir planlama süreci önerilen projenin başarılı olmasını sağlamak için takip edilmelidir.  Planlama süreci aşağıdaki altı adımları içermelidir.

*  Define Hedefi
*  Topladığımız Bilgi
*  Analiz 
*  Oluşturmak Planı
*  Uygulama
*  Post Uygulama 

Define Hedefi

Bir depo için düzen karar verirken, hedefleri açıkça tanımlanmalıdır.  Hedeflerini şirketin genel depolama stratejisi ile uyumlu olmalıdır.  Hedefi yüksek bir seviyede gibi ya da depolama maliyetleri azaltmak için en fazla müşteri hizmeti sunmak için tanımlanabilir.  Aynı şekilde hedefler daha spesifik tür depolama alanı maksimize olarak, ya da depo maksimum esneklik sağlayan kaynakların artırmadan verimlilik depolama artış olabilir.

Topladığımız Bilgi

Önerilen depo bilgi toplanmalıdır.  Bu depolama ve elleçleme etkileyebilir mimari çizimler depo özellikleri içerir.  Detaylar sütunlar, kapı, yükseklik kısıtlamalar, rıhtım ve depolama rafları göstermek için depo alanı fiziksel bir harita içermelidir.  alma, depolama etkileyebilir ve malzemelerin sevk Dış özellikleri de dikkate alınmalıdır.

Analiz

Depo hakkında bilgi sonra analiz depo yerleşimi için tanımlanmış hedefler açısından başlaması olabilir derlenmistir. Genel hedefleri aşılabileceğini eğer değil, nasıl hedefler değiştirilebilir eğer analiz belirlemelidir. Planlama süreci kararları bu noktada depo yönetimi tarafından hangi eylemlerin genel amaçları veya yerine olamaz eğer önemli değişiklikler gerekecek alınması gereken belirlemek için yapılması gerekmektedir. Amaçları bilginin analizine dayanan karşılanması durumunda, ayrıntılı uygulama planı oluşturulabilir.

Plan Oluşturmak Planı

Ayrıntılı uygulama planı depo düzeni oluşturmak için gereken tüm adımları göstermek gerekir.  Hedef ve bilginin analiz plan oluşturmada kullanılması gerektiğini toplandı.  Plan ilk yüksek düzeyde önemli görevler gösteren olmalı ve her bu alt gereken bireysel görevleri bölünmüş yapılmalıdır.  Her görev ve tahsis uygun kaynakları, gözden geçirilmelidir tahmini zaman ayırma görevi tamamlamak için gerekli. Plan bir görevi başlatmak ve kaynakların mevcudiyetine dayalı bitirmek gerekir, ya da başka bir görev bağlıdır ya iç ya da dış müteahhitler belirteceklerdir. Plan, tüm bağımlılıkları doğru bağlantılı olması için kontrol edilmelidir.  Bir kez planı zaman çizelgesi ulaşılabilir ve eğer yeterli kaynak vardır: olup olmadığını görmek için kontrol edilmelidir oluşturuldu.

Uygulama

Uygulandığı Bazen depo düzeni planı olduğu bir değildir.  Bu plan gerçekçi olmayan zaman çizelgesi kaynak eksikliği, dış müteahhitler ya da elde edilmiştir bilgilerin kötü analiz kullanılamaması nedeniyle oluşabilir.  Bu depo düzeni planı, böylece çok az veya hiç malzeme hareketleri depoda zamanlı olmalıdır uygulama sağlanır sağlamak. Uygulama daha küçük boyutta olsaydı bu bir bitki kapanma ya da bir hafta sonu boyunca olacaktı için ideal bir zaman. Ek depo kaynaklar ürünleri nakliye uygulanması sırasında tutmak için gerekli Ancak modern depolarda, bu her zaman mümkün o kadar sık değildir.  Bu durumda bu çarpanlarına planına gerekir ise. Uygulama tüm değişiklikleri depoya yapılan böylece her öğe bulunabilir ki işletilen depo yönetim sistemi içinde çoğaltılır sağlamalıdır. Uygulamadan sonra depoda ürünlerin bir fiziksel stok, sistemin doğru bir şekilde depo yansıttığından emin olmak için yapılmalıdır.

Post Uygulama

Düzeni uygulamaya konmuştur sonra, bir dizi kontrole bu düzen tam olarak onaylanmış çizimlerle tanımlanır sağlamak olmalıdır.  Her öğenin genel planlama ve uygun bu düzeni sağlamak için kontrol edilmelidir saklanmalıdır doğrudur. Bir hata varsa, bu hataları toplama veya depo içinde maddi kayıp neden olabilir.  depo sistemleri doğru doğru düzen bilgi veya öğeler yanlış yerlerde saklanan eğer güncellendi olmadıysanız Nakliye bozulma olabilir.  Yeni düzen sonra bir süre için, düzenli kontrollerle bu düzeni ve orada yeni bir düzen nedeniyle meydana gelen herhangi bir operasyonel sorunlar çalıştığından emin olmak için yapılmalıdır uygulanmıştır.