çin karayolu nakliye

Uzak doğunun yüzölçümü, nüfus ve özellikle son yıllarda ortaya koyduğu olağanüstü ekonomik büyüme ile adından sıkça söz ettiren en büyük ülkesi Çin, tarihi boyunca dış ticaret çalışmalarında büyük oranda denizyolu konteyner nakliyesini kullanmaktaydı. Değişen ve sürekli büyüyen dün ülkeleri ile ilişkileri çerçevesinde değişim göstermesi gerektiğine inandıkları lojistik yapısında bir takım revizyonlara ve arayışlara başvuran ülke içinde bulunduğumuz bugünlerde tarihinde ilk olarak ticaret yaptığı bir ülkeyle karayolu nakliye anlaşması yapmış bulunmaktadır.

Asya’nın ekonomi devi Çin’in karayolu taşıma anlaşması yaptığı ülke Türkiye’dir. Ülkemiz ile geçmişten günümüze uzanan karşılıklı ticaret anlaşmaları tamamen denizyolu taşımacılığına odaklı şekilde sürerken, yapılan karayolu nakliye anlaşması ile yeni bir taşıma alanı oluşmuş, hali hazırda Çin ile nakliye çalışmaları yapan belli başlı kuruluşlar gücü, kapasitesi, donanımı ve bilgisi ile karayolu nakliyesinde de adımlar atmaya başlamıştır.

Çin nakliye firmaları arasında kapasitesi ve iş görebilme kabiliyeti yüksek firmaların başında uzun yıllar bu sektörde varlığını sürdüren ve her geçen gün büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyen kuruluşumuz Şah Lojistik, mevcut çalışma sistemi çerçevesinde rotasını oluşturarak Türkiye ile Çin arası karayolu nakliye çalışmalarına başlamıştır.

Asya ülkelerinin tamamına mevcutta çalışmaları sürmekte olan firmamızın Çin sınırına kadar uzanan yolculuğu bulunması nedeniyle rotaya ve destinasyona oldukça hakim olduğundan Çin içerisine kadar uzanacak seferleri de başarılı bir şekilde gerçekleştirecektir. Çin’e nakliye çalışmalarında standart kuru yük taşımacılığının yanı sıra frigo tır nakliyesi, gabari dışı ağır nakliyat ve konteyner nakliyesi gibi alanlarda da hizmet verebilen firmamız Şah Lojistik, yakın bir dönemde hayata geçireceği haftalık çıkışlı düzenli parsiyel hizmetleri ile de bir zoru başararak Çin parsiyel nakliye hizmetlerine de başlayacaktır.

Çin karayolu nakliyesinde alternatifli güzergahlar olsa da firmamız en kısa yol olan Kazakistan üzeri güzergahı tercih ederek olabilecek minimum sürede Türkiye’den Çin’e yük teslimatları gerçekleştirecektir. Uzun yıllar lojistik sektöründe boy gösteren kuruluşumuz sahip olduğu C2 yetki belgesi bünyesine seferler yapan öz mal ve kiralık yerli ve yabancı plakalı yüksek modelli tırları ile Çin karayolu nakliyesine CMR sigortası güvencesinde oldukça sağlıklı ve düzenli lojistik hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.

Siz değerli ihracatçı ve ithalatçı firmalardan henüz çok yeni bir alan olan Çin karayolu nakliyesi ile ilgili taleplerinizi firmamız telefon ve mailleri aracılığı ile iletişime geçerek iletmenizi bekliyor, görevinin başında bulunan operasyon ekibimiz ile günün her saati olumlu geri dönüşler yapmak üzere beklentilerinizi karşılayacak nakliye şart ve en uygun taşıma tekliflerimizi sunuyoruz.