Cezayir Nakliye

Afrika kıtasının kuzey batısında yer alıp Akdeniz’e kıyısı bulunan Cezayir, doğusunda Tunus ve Libya, batısında Fas, güneyinde Moritanya, Mali ve Nijer ile çevrelenmiştir. Coğrafi yapısı gereği uluslararası ticarete denizyolu ile ulaşım sağlanan ülkeye dünyanın bir çok bölgesinden olduğu gibi ülkemizden de önemli oranda ticaret yapılmaktadır.

Ülkemizin özellikle son dönemlerde ağırlık verdiği Afrika kıtası çalışmaları kapsamında yer alıp sanayici ve işadamlarımızın girişimleri neticesinde ülkede hem önemli yatırımlar gerçekleştirilmiş hemde ülkemizden Cezayir’e ihracat oranlarında önemli artışlar gözlenmiştir. Türkiye’de üretimi yapılmakta olan yüzlerce çeşit ürünün Cezayir’e sevk edilmesi işlemleri neredeyse alternatifsiz diyebileceğimiz tek taşıma yöntemi olan denizyolu nakliyesi ile gerçekleşmektedir.

Ülkemiz limanlarından Cezayir’e direkt veya dolaylı olarak seferler yapan konteyner gemileri ile sağlanan taşıma işlemlerinde uluslararası alanda isim yapmış bir çok gemi acentesi yer almaktadır. Taşımacılık sektörüne ilk adım attığı günden bu yana Avrupa ve Asya ülkeleri ile yapılan lojistik faaliyetlerinde başarılı performans göstermiş olan firmamız Afrika ülkeleri ile yapılan ticari potansiyelin farkındalığı ile bu kıtaya da lojistik çalışmaları başlatmıştır.

Özellikle İstanbul, İzmir ve Mersin limanlarımızdan yapılan gemi seferleri ile bağlantılı olarak ihracat ürünlerimizin konteynerler aracılığı ile Cezayir’e sevk edilmesi işlemlerinde taşınacak ürünün üretim tesisinden alınması ile başlayıp Cezayir’de tüketicinin eline ulaştırılmasına kadar geçen sürecin tamamını bütün olarak ele alıp neticelendiren firmamız global ölçekte isim yapmış bir çok armatör ve gemi acentesi ile işbirliği ve bağlantısı sayesinde düzenli lojistik destek hizmetleri sunmaktadır.

Cezayir’e çalışan nakliye firmaları ile irtibatlı ve işbirliği içerisinde bulunarak müşterileri tarafından talep edilen her türlü yük taşıma organizasyonlarına uygun navlun ve güvenli taşıma güvencesi vererek ülkemiz genelinde aranan ve tercih edilen nakliye şirketleri arasında yer alan firmamız kısmen de olsa Cezayir’den ülkemize ithal edilen ürün gruplarının yine limanlarımız üzerinden ülkemize girişinin yapılması işlemlerine katkı sağlamaktadır.