belarus nakliye

Beyaz Rusya ismi ile de bilinen Avrupa ülkelerinden Belarus’a nakliye çalışmaları ülkemiz  ile yapılan ticaret anlaşmaları çerçevesinde orta düzeyde seyretmektedir. Türkiye ile Belarus arasında gerçekleşmekte olan ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarına önemli oranda katkıları bulunan firmamız Şah Lojistik Komple tır nakliyesi ile birlikte İstanbul depolarımızdan haftalık düzenli çıkışlarla parsiyel nakliye hizmetleri de sunmaktadır.

Belarus’a lojistik çalışmaları genellikle ihracat anlamında gerçekleşmekte, ithalat taşıma pek fazla yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise ülkede üretime dayalı politikaların çok fazla gelişmemiş olması ve iklim şartlarının üretime çok fazla uygun olmamasıdır. Buna rağmen çok fazla olmasa da özellikle orman ürünleri üretimi yapabilme kabiliyetine sahip bulunan ülke yurt dışına kereste gibi bir çok orman ürününü ihraç edebilmekte, Belarus’tan bu tür ürünleri ithal eden ülkelerden biri de Türkiye’dir.

Yakın bir geçmişte Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Belarus, toparlanma sürecini atlattıktan sonra gelişim sürecine adım atmış, buna bağlı olarakta dış ilişkilerini bir hayli ilerletmiş durumdadır. Ülkemizden genellikle yaş sebze meyve türleri gibi temel gıda maddeleri satın alan Belarus’a gıda maddelerinin taşınması frigo dorseli soğutuculu tırlar ile yapılmaktadır.

Belarus ağır nakliyat, konteyner nakliye ve frigo tır nakliyesi gibi alanlarda kaliteli hizmete dayalı servis sunmakta olan firmamız Şah Lojistik sektörde ortaya koyduğu üstün performansını müşteri memnuniyetine dayalı uygun navlun ve taşıma koşullarına bağlamaktadır. Teknolojiyi oldukça yakından takip ederek yenilikleri vakit kaybetmeksizin sektöre yansıtabilen firmamız Türkiye ile Belarus arasında nakliye hizmeti veren lojistik şirketleri arasında önemli ve özel bir konuma sahip bulunuyor.

Belarus nakliye çalışmalarımızda iki farklı güzergah kullanmaktayız. Bu güzergahlar Bulgaristan üzeri karayolu ile Ukrayna üzeri roro çalışmaları şeklinde gerçekleşmektedir. Her iki güzergaha da oldukça hakim bulunan sürücülerimiz Belarus’a varış süresini olabilecek asgari seviyelere indirmiş, yükleme anından teslim anına kadar olan süreyi 4-5 gün gibi kısa bir sürede tamamlamaktadırlar.

Sektörün tüm gereksinimleri ve ihtiyaçlarını tespit ederek hayata geçirme kabiliyetine sahip olan firmamız Şah Lojistik Belarus komple ve parsiyel nakliye taleplerinizde bir telefon mesafesi yakınlığında bulunmaktadır.