azerbaycan hava kargo

Genel kargo taşımacılığı dünya çapında rağbet gören kolay gönderi şeklidir. Gerek ülkemizde yurt içi gerekse yurt dışı herhangi bir ülkeye gönderilmesi düşünülen küçük çaplı paket, evrak yada koli tarzı gönderiler kargo şirketleri aracılığı ile sevk edilmektedir. Kargo taşımacılığı da tıpkı diğer taşıma yöntemlerinde olduğu gibi farklı taşıma araçları ile sağlanmakta olup bu araçlar içerisinde özellikle yurt dışı gönderilerinde tercih edilen yöntem hava kargodur.

Yurt içinde genel itibarı ile mesafelerin kısa olması, ürünlerin gecikmesi gibi bir kaygı bulunmadığından kara yolu kargo yöntemi tercih ediliyor olsa da yurt dışına yapılan gönderilerde büyük oranda havayolu kargo taşımacılığı ön planda durmaktadır. Hava kargonun tercih edilme sebebi de hiç şüphesi gönderinin en kısa süre içerisinde teslim noktasına ulaşmasının sağlanmasıdır.

Ülkemizden yurt dışında bir çok ülkeye kava kargo çalışmaları yapılıyor olsa da Azerbaycan kargo çalışmaları bu ülkeler arasında en fazla hacime sahip bulunan ülke konumunda bulunmaktadır. Bu vesile ile sektörde ki çalışmalarına başladığı günden bu yana gerek yurt içi gerekse uluslar arası kargo çalışmalarında etkili olan firmamız Şah Lojistik Azerbaycan hava kargo çalışma sahasına diğer ülkelere göre kat be kat arttırarak düzenli kargo taşımacılığı yapmaya devam etmektedir.

Ülkemizin tüm illerinden Azerbaycan’a gönderimi planlanan kargo kapsamlı ürün gruplarının gönderilmesi işlemlerini titizlikle yapan firmamız İstanbul, Ankara ve İzmit başta olmak üzere daha bir çok ilimizde mevcut bulunan toplama merkezlerinde toplanan kargo gönderilerini aynı gün yola çıkarmak üzere havayolu kargo birimine teslim etmekte, Türkiye’den Azerbaycan’a gönderilen kargolar 24 saatlik bir zaman dilimi içerisinde teslim noktasına elden teslim edilmek üzere ulaştırılmaktadır.

Azerbaycan kargo dendiğinde akıllara elen nadir kuruluşlar arasında yer alan Şah Lojistik deneyimli personelleri ve anlaşmalı havayolu şirketleri ile oluşturduğu bütünlük çerçevesinde düzenli hava kargo hizmetleri sunmaktadır. Azerbaycan hava kargo çalışmalarında standart prosödürleri uygulamakta olan kuruluşumuz gönderim ücretlerini olabildiğince makul seviyelerde tuttuğundan kargo gönderisi yapmakta olan bir çok firma veya özel kişinin öncelikli olarak tercih ettikleri kargo şirketi pozisyonu korumaktadır.