ANTREPO VE GÜMRÜKLEME

Yurt içi taşımacılık alanında oldukça kapsamlı faaliyetleri bulunan firmamız son zamanlarda müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda antrepo, depo ve gümrükleme hizmetleri alanlarında da çalışmalarını tamamlamış, kısa süre içerisinde özellikle Mersin genelinde faaliyette bulunan birçok antrepo ile bağlantılı olarak gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmetleri sunmaya başlamıştır.

Üretime dayalı çalışmaları ile bilinen birçok üretici, ihracatçı ve ithalatçı firmanın ürettikleri, ihraç etmek istedikleri ve yurt dışından ithal ettikleri malların transfer sürecine geçilmeden önce depolanması gerektiği durumundan hareketle depo ve antrepolara ihtiyaçları doğmaktadır. Bu ihtiyacın farkında olarak araştırmalar yapan firmamız Şah Lojistik kapsamlı çalışmaları neticesinde depolama ve antrepo hizmetleri alanında derin bilgiler edinerek bu alanda da söz sahibi olacak konuma gelmiş bulunmaktadır.

Yurt içinde üretim yapmakta olan kuruluşlarımız taşıtmak istedikleri ürünlerin depolanması ve gümrüklenmesi olayında bir hayli sıkıntı yaşamaktadırlar. Özellikle güvenli ortamı sağlayacak antrepo ve gümrük hizmeti veren firma arayışı konusunda zaman kaybı yaşadıklarından bu tür işlemlerinde paket halinde nakliyeci firma tarafından yapılmasını temenni etmektedirler. Bu aşamada devreye giren firmamız uzun yıllar işbirliği yaptığı gümrük müşavirleri ve çalışmakta olduğu tam tesisatlı antrepoları tavsiye ve organize etmek üzere olabildiğince yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Antrepo ve gümrükleme hizmetlerimiz Mersin ilimizle sınırlı olmayıp ihracat ve üretim çalışmalarının yoğun olduğu bir çok ilimizde de sorunsuz kesintisiz hizmetlerimiz mevcut bulunmaktadır. Antrepolarımızın tamamı ileri teknoloji ve modern yapı ile yapılandırılmış olup her türlü yükün depolanmasına müsait şekilde dizayn edilmiş, oldukça büyük kapasiteye sahip durumda bulunmaktadırlar. Ebat ve ağırlıkları itibarı ile her türlü yükün depolanmasının yapılabildiği antrepo ve depolarımızda bulunan vinç, forklift gibi ekipmanlarımız mevcut olup deneyimli personellerimizin titiz çalışmaları ile ürünleriniz son derece güvenli bir şekilde depolanıyor ve araçlara aktarımları yapılıyor.

İhracat kapsamında bulunan yükler depolarımızda, transit kapsamında bulunan üçüncü ülke yükleri ise gümrüklü antrepolarımızda aktarma ve depolama işlemine alınmakta, gümrükleme işlemleri uzun yıllar sektörde faaliyet gösteren tecrübeli gümrük müşavirlerimiz tarafından herhangi bir evrak sıkıntısının yaşanmasına mahal verilmeden son derece sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.